XIII Powiatowy Dzień Planowania Kariery Zawodowej

Data: 07.03.2018 r., godz. 12.00    2251
Drugiego marca 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie już po raz trzynasty odbył się Powiatowy Dzień Planowania Kariery Zawodowej. Organizatorami spotkania byli: Powiat Wołomiński, Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Wołominie.
Podczas targów edukacyjnych przedstawiciele wyższych uczelni i szkół policealnych z Warszawy i Mazowsza zaprezentowali młodzieży swoją ofertę edukacyjną oraz udzielali informacji dotyczących wymagań stawianych kandydatom na studia. Prezentacji uczelni tradycyjnie towarzyszyły warsztaty dotyczące planowania kariery zawodowej, określania predyspozycji zawodowych oraz asertywności. Zajęcia prowadzone były przez doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie oraz przedstawicieli Wyższej Szkoły Menedżerskiej, Wyższej Szkoły Reklamy oraz Uczelni Techniczno-Handlowej im. Chodkowskiej.
Wśród wystawców znalazło się 14 szkół wyższych i uczelni reprezentujących zróżnicowane profile edukacyjne: techniczne, humanistyczne, społeczne i biznesowe. Swoją ofertę zaprezentowały: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, Wyższa Szkoła Menedżerska, Akademia Sztuki Wojennej, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Wojskowa Akademia Techniczna, Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, Akademia Humanistyczna w Pułtusku, Uczelnia Łazarskiego, Wszechnica Polska, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Chodkowskiej, Szkoła Wyższa im. Włodkowica w Płocku, Społeczna Akademia Nauk, Warszawska Szkoła Reklamy, Zespół Medyczno-Społecznych Szkół Policealnych w Warszawie oraz CNiB ŻAK w Wołominie.
Oprócz placówek edukacyjnych swoje stoiska przygotowały Ochotnicze Hufce Pracy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie.
W ramach XIII Powiatowego Dnia Planowania Kariery zorganizowano konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Moja ścieżka zawodowa”.
Laureatami konkursu w grupie szkół ponadgimnazjalnych zostali:
Laura Kopyrska – III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
Katarzyna Tymińska – Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie
Jakub Mosiejczuk – I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Nałkowskiego w Wołominie
Wyróżnienie otrzymał:
Łukasz Ludwiniak – Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu

Wśród szkół gimnazjalnych nagrody zdobyli:
Karolina Parypińska – Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie
Maria Jastrzębska – Gimnazjum nr 1 im. Z. Nałkowskiej w Wołominie
Krystyna Karpińska – Gimnazjum w Jasienicy