Sprawozdanie z XI Szkolnego Biegu Komandosa

Data: 07.10.2019 r., godz. 12.00    749
W piątek 4 października 2019 roku na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach w ramach promocji szkoły odbył się XI Szkolny Bieg Komandosa dla uczniów szkół średnich.
Zawody współorganizowano ze Starostwem Powiatu Wołomińskiego, które to ufundowało wspaniałe nagrody. Szkolny Bieg Komandosa wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych naszego regionu.
Do udziału w tegorocznym biegu zgłosiły się reprezentacje szkół średnich (drużyny 4-osobowe: 2 dziewczyny i 2 chłopców) z powiatu wołomińskiego, łomżyńskiego, wyszkowskiego i ostrowskiego. Udział wzięli uczniowie z następujących szkół:
1. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Łomży
2. Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie
3. Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
4. Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
5. Zespół Szkół w Tłuszczu
6. Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach

Pani Dyrektor Maria Łopuska powitała wszystkich przybyłych i życzyła wszystkim dobrej, bezpiecznej i sportowej zabawy. Oficjalnie imprezę otworzył Wicestarosta Wołomiński Pan Robert Szydlik wraz z Panią Hanną Skrzypczak - Naczelnik Wydziału Edukacji i Panem Piotrem Borczyńskim – przewodniczącym Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.
Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 9:30 przedstawieniem uczestnikom zawodów zasad panujących podczas imprezy sportowej. Następnie odbyła się rejestracja startujących, rozdanie numerów startowych.
Pierwszym etapem rywalizacji było strzelanie z pistoletu pneumatycznego do tarczy. Każdy oddawał 8 strzałów z czego 5 najlepszych było liczone i sumowane, a następnie odejmowane od czasu biegu. W drugim etapie uczniowie mieli do pokonania trasę o długości 2400m, na której znajdowały się różnorodne przeszkody terenowe – zadanie, które organizatorzy postawili przed młodzieżą nie było łatwe.
Zawody wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Przebiegły w radosnej i miłej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez opiekunów. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników – co bardzo cieszyło organizatorów – oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.
W klasyfikacji generalnej dziewcząt:
1 miejsce – Świderek Julia– LO w Urlach
2 miejsce – Żochowska Izabela – ALO w Łomży
3 miejsce – Klaudia Napłoszek – ALO w Łomży

W klasyfikacji generalnej chłopców:
1 miejsce – Kamil Balcerak– LO w Urlach
2 miejsce – Sebastian Osiński – Zespół Szkół w Tłuszczu
3 miejsce – Dominik Zulczyk – LO w Radzyminie
W klasyfikacji drużynowej:
1 miejsce – ALO w Łomży
2 miejsce – LO w Radzyminie
3 miejsce – Zespół Szkół w Tłuszczu
Nagrody, puchary oraz dyplomy wręczyli przybyli goście oraz gospodarze imprezy:
Pani Hanna Skrzypczak - Naczelnik Wydziału Edukacji, Pan Piotr Borczyński – przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, Pani Maria Łopuska - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach, oraz Pan Artur Franczuk – nauczyciel w-f.
Sędziami czuwającymi nad bezpiecznym i sprawiedliwym przebiegiem imprezy byli nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Urlach: Marian Chłopik, Artur Franczuk oraz Krzysztof Kukieła – specjalista do spraw wojskowych.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez LO w Urlach i wyrażamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami.
Organizacja turnieju była możliwa dzięki życzliwości Pana Starosty Adama Lubiaka, Zarządu Powiatu. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Koordynator zawodów
Artur Franczuk