Delegacja Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. AK Ziemi Radzymińskiej

Data: 31.05.2019 r., godz. 16.00    1631
Na zaproszenie Starosty Adama Lubiaka, gościliśmy dzisiaj w Starostwie delegację Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. AK Ziemi Radzymińskiej.
- W dzisiejszych czasach coraz ważniejszym zadaniem i misją jest dbanie o pamięć historyczną i przekazanie kolejnym pokoleniom wiedzy o bohaterskich czynach i osobistych tragediach żołnierzy walczących o niepodległość Rzeczypospolitej. Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej jest wzorowym przykładem, jak można zainteresować młodzież wiedzą o historii i losach naszej ojczyzny - powiedział do zgromadzonych w trakcie wręczania pamiątkowych podziękowań i upominków Starosta Adam Lubiak.

W spotkaniu uczestniczyli Mirosław Widlicki - prezes Okręgu Warszawa-Wschód Związku Żołnierzy Armii Krajowej, prezes Klubu Władysław Kolatorski, członkowie zarządu Klubu: Iwona Jaworska, Edyta Baranowska, Monika Kowalik, Magdalena Krysiak, Grzegorz Jeleń, Rafał Lewandowski - przewodniczący Rady Programowej, Waldemar Lau - zastępca przewodniczącego Rady Programowej oraz tegoroczni maturzyści: Paulina Parzych, Paulina Sobotka, Katarzyna Cybulska, Joanna Sochacka, Leszek Filipiak, Adrian Mianowski, Tomasz Kowalik, Bartosz Potęga, Filip Miękus, Patryk Kornacki.

Miłą niespodzianką ze strony gości, było przekazanie Panu Staroście podziękowań za życzliwość oraz zaangażowanie na rzecz Klubu.