Finał IV Powiatowego Konkursu Ekologicznego

Data: 21.05.2019 r., godz. 08.45    1617
W dniu 17 maja 2019 r. w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie odbył się etap finałowy IV Powiatowego Konkursu Ekologicznego.
Celem konkursu organizowanego od 2016 roku przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie, jest podniesienie świadomości ekologicznej, budowanie postaw proekologicznych oraz poszerzenie wiedzy o środowisku przyrodniczym i ekologii wśród dzieci i młodzieży.
W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się w sumie 27 drużyn ze szkół funkcjonujących na terenie powiatu wołomińskiego. Każda drużyna miała swojego opiekuna – nauczyciela, z którym od marca br. realizowała kolejne etapy konkursu, zgłębiając tajniki ekologii i przyrody, m.in. w oparciu o wcześniej przekazane szkolnym bibliotekom książki i gry edukacyjne, a także zaproponowane źródła internetowe i nieocenioną wiedzę nauczycieli.
W ramach etapu finałowego odbył się test końcowy, ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród.
Uczestnicy dobrze wywiązali się z podjętych zadań, czego dowodem były znakomite wyniki testu końcowego!
Drużyny, które zdobyły największą ilość punktów otrzymały nagrody ufundowane przez Powiat Wołomiński (teleskopy - dla członków drużyn, które zajęły I-sze miejsca, torby sportowe - dla członków drużyn, które zajęły kolejne miejsca i dla nauczycieli), a także gry rodzinne (w ramach wyróżnienia).
Poniżej przedstawiamy listę laureatów:

W I kategorii wiekowej (uczniowie klas IV – V):
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnika Zwycięstwa 1920 r. w Markach.
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu.
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi z Wołomina.
Wyróżnienie - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Zabrańcu.

W II kategorii wiekowej (uczniowie klas VI, VII i gimnazjów):
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Zielonce.
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Starym Grabiu.
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Wołominie.
Wyróżnienie - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wołominie.
Nagrodzeni zostali również opiekunowie ww. drużyn.
Szkoły, z których zostały zgłoszone drużyny, które zajęły I miejsce w swoich kategoriach otrzymają dodatkowo pomoce dydaktyczne.