Spotkanie wigilijne Równe 2018

Data: 20.12.2018 r., godz. 12.00    1662
Już po raz dziesiąty 16 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Równem odbyło się spotkanie wigilijne.
Swą obecnością zaszczycili: ks. prałat Józef Rutkowski - proboszcz parafii Świętej Trójcy w Sulejowie, ks. Mieczysław Jerzak - proboszcz parafii WNMP w Strachówce, p. Magdalena Suchenek - radna Powiatu Wołomińskiego, p. Piotr Orzechowski - wójt gminy Strachówka, p. Anna Ołdak - przewodnicząca Rady Gminy Strachówka, p. Ewa Zbrzeźniak - radna gminy Strachówka, p. Grażyna Kapaon - prezes Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska w Strachówce, druhny i druhowie, członkowie MDP wraz z prezesem dh. Piotrem Wronka, członkinie KGW Równe, sympatycy i zaprzyjaźnione rodziny.
W świątecznej i radosnej atmosferze sołtys sołectwa Równe p. Hanna Wronka przywitała wszystkich zgromadzonych oraz podsumowała działania mieszkańców sołectwa Równe, a także w swoim wystąpieniu podkreśliła: „Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Czasami jest jedynym momentem, aby spotkać się wspólnie z rodziną i złożyć życzenia". Zebrani pod przewodnictwem księży odmówili modlitwę, przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Następnie Zarząd KGW Równe podziękował za współpracę przedstawicielom instytucji rękodziełem w postaci choinek, członkinie KGW Równe otrzymały z rąk przewodniczącej i wiceprzewodniczącej słodki upominek w postaci ptasiego mleczka, a także wręczono wszystkim obecnym od marszałka woj. mazowieckiego upominek w postaci publikacji Nie-Sekretny Dziennik Działania, czyli 20 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Na ręce prezesa OSP Równe dh. Piotra Wronka sołtys Hanna Wronka złożyła podziękowania i wręczyła jednostce prezent, a także obdarowała pozostałych gości słodkim upominkiem. Kolejnym punktem spotkania wigilijnego było podsumowanie przedsięwzięcia II edycji pt. Akcja dla Kuby - zbieramy nakrętki plastikowe. Koordynatorka przedsięwzięcia p. Hanna Wronka przedstawiła przebieg akcji oraz poinformowała zgromadzonych, że w jej ramach darczyńcy przekazali 74,40 kg nakrętek plastikowych. Komisja postanowiła przyznać I, II i III miejsce oraz nagrodzić wszystkich uczestników akcji.
Laureatką I miejsca została Karolina Wronka z Równego, która przekazała 13,3 kg nakrętek, II miejsce zdobył Bartosz Flis, również z Równego, za 9,20 kg, III miejsce przypadło Marzenie Kowalskiej za 9 kg nakrętek. Wydarzenie to zostało dofinansowane przez Powiat Wołomiński. Koordynatorka podziękowała za zaangażowanie, a darczyńcy oznajmili, że będą kontynuować akcję w przyszłym roku. Wszyscy uczestnicy rozsmakowali się w degustacji potraw wigilijnych przygotowanych przez członkinie KGW Równe, w atmosferze bożonarodzeniowej śpiewano też polskie kolędy. Organizatorzy spotkania wigilijnego KGW i OSP Równe składają serdeczne podziękowania za przygotowanie i udział w spotkaniu wigilijnym. Podziękowania kierują również w stronę Powiatu Wołomińskiego za współorganizację imprezy.

Hanna Wronka