Wersja archiwalna strony

Jesteś tutaj:

Turniej Niepodległościowy Unihokeja w Zielonce

Data: 13.11.2018 r., godz. 12.00    2283
W 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w niedzielę 11 listopada odbył się w Zielonce turniej unihokeja.
W hali OKIS na 3 boiskach nazwanych nazwiskami twórców niepodległości: Piłsudski, Dmowski i Paderewski grało prawie 250 zawodników z 21 drużyn. Gościliśmy kluby z: Łochowa, Józefiny, Zabrodzia, Płoskini, Warszawy, Święcic, Baniochy oraz rodzime zielonkowskie kluby, tj. Dzikie Gęsi, Muks i Bankówka, która wystąpiła w roli organizatora.
Po widowiskowej rywalizacji grupowej, nastąpiła zacięta faza play off, która wyłoniła finalistów. W kategorii dzieci triumfowała drużyna z Józefiny, drugie miejsce zajął Łochów, a trzecie UKS Bankówka. W kategorii młodziczek bezkonkurencyjne okazały się Dzikie Gęsi Zielonka, na drugim miejscu uplasowała się Dragons Płoskinia, a trzecie miejsce przypadło Młodym Wilkom z Zabrodzia. Kategorię młodzików zdominowała UKS Bankówka, której drużyny zajęły I i III miejsce na podium. Natomiast czarnym koniem turnieju okazała się młoda drużyna ze Święcic, zajmując drugie miejsce w tej kategorii. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny puchary. Wyjątkowym wydarzeniem było o godz.12.00 odśpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich zgromadzonych na hali w Zielonce. Turniej został objęty patronatem przez Powiat Wołomiński i Urząd Miasta Zielonka, dzięki którym ufundowane zostały medale dla wszystkich uczestników oraz pamiątkowe puchary. Dekoracji zawodników dokonał Wicestarosta Powiatu Adam Łossan, Sekretarz Miasta Zielonka Renata Jóźwiak i mentor zielonkowskiego unihokeja Pan Stanisław Głowienka.