XXI Maraton Teatralny w Zielonce

Data: 05.11.2018 r., godz. 15.00    1378
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce 27 października br. zorganizował po raz 21. przegląd teatrów nieprofesjonalnych pn. Maraton Teatralny.
W tym roku gościliśmy wykonawców z Mazowsza. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się pięć grup teatralnych. Wystąpili: Teatr Parabuch z Warszawy, Studio Teatralne Loża Szyderców z Zielonki, Teatr Scena Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej, teatr Przy Fabryczce z Wołomina i Teatr Krzesiwo z Warszawy.
Jurorami w konkursie byli: Prof. Lech Śliwonik, teatrolog, profesor Akademii Teatralnej, rektor AT w latach 2002-2008 oraz Edward Wojtaszek, reżyser, wykładowca AT i ASP w Warszawie, były dziekan Wydziału Wiedzy o Teatrze AT. Zgodnie z regulaminem Jury konkursowe decydowało o przyznaniu trzech nagród: dla najlepszego przedstawienia, dla najlepszej kreacji aktorskiej oraz nagrodę jury. Werdyktem jury nagrodę za najlepsze przedstawienie otrzymał Teatr Krzesiwo z Warszawy za spektakl „Eksperyment". Nagrodę za najlepszą kreację aktorską otrzymał Michał Orchowski za rolę Szekspira w spektaklu „Eksperyment", a Nagroda Jury trafiła do Teatru Przy Fabryczce z Wołomina za „podjęcie ważkich problemów". Laureaci otrzymali ufundowane przez Powiat Wołomiński nagrody rzeczowe w postaci statuetek i sprzętu elektronicznego pomocnego przy realizacji spektakli. Tradycyjnie już w przerwach pomiędzy spektaklami odbywały się konkursy wiedzy o teatrze adresowane do publiczności. Jurorzy zadawali pytania, a widzowie w przerwach udzielali odpowiedzi. Wylosowani szczęściarze otrzymywali zaproszenia na spektakle ufundowane przez teatry warszawskie: Polski, Współczesny, Polonia, Na Woli, Ochoty, Ateneum, Żydowski, Narodowy, Dramatyczny. Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu za współpracę i wyrażamy nadzieję na dalszą pomoc w krzewieniu zainteresowań młodzieży sztuką teatralną.

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce