Chrzęsne - Literackie Serce Mazowsza - spotkanie trzecie

Data: 18.10.2018 r., godz. 00.00    1337
16 października, w Pałacu w Chrzęsnem, odbyły się kolejne spotkania w ramach jesiennej edycji programu "Chrzęsne –Literackie Serce Mazowsza". Tego dnia gościliśmy około 250 uczniów z naszego powiatu. Były to szkoły z: Postolisk, Tłuszcza, Jadowa i Strachówki.
Trzeci dzień festiwalu, którego organizatorami są Mazowiecki Instytut Kultury i Powiat Wołomiński, rozpoczęliśmy spotkaniem z aktorką Teatru Narodowego: Ewą Konstancją Bułhak. Artystka w duecie z kompozytorem i pianistą Mateuszem Dębskim zaprezentowała najmłodszej publiczności program oparty na twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Było wspólne recytowanie, taniec, śpiew, dużo zabawy, a na koniec pamiątkowe zdjęcia z mającą wyjątkowo ciepły kontakt z dziećmi aktorką.
W pozostałej części dnia, w programie skierowanym do młodzieży, spotkaliśmy się z dziennikarką Agnieszką Kunikowską, której gościem była Grażyna Barszczewska. Rozmowa toczyła się wokół plebiscytu „Mistrz Mowy Polskiej”.
O godzinie 13.00 odbyło się spotkanie z reżyserem Maciejem Drygasem oraz projekcja filmu dokumentalnego o Ryszardzie Siwcu - „Usłyszcie mój krzyk”. Rozmowę poprowadził Stanisław Zawiśliński.
Wtorkowy program zakończył wykład prof. Marka Łazińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego- językoznawcy i jednego z organizatorów plebiscytu na „Młodzieżowe słowo roku”.
Kolejne spotkania w ramach „Literackiego Serca Mazowsza” już 23 października. Zapraszamy szkoły do kontaktu pod nr tel. 29 757 29 50.
Udział w pałacowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Magdalena Roguska
Pałac w Chrzęsnem