Konkursy ekologiczne i bezpłatne szkolenia dla nauczycieli z terenu powiatu wołomińskiego

Data: 04.10.2018 r., godz. 09.00    1635
Starostwo Powiatowe w Wołominie zaprasza wszystkich nauczycieli przedszkolnych oraz klas 1-3 szkół podstawowych, funkcjonujących na terenie powiatu wołomińskiego, do udziału w akcjach pn. "Smog nie lubi zieleni" oraz "Zagrożenia związane z wolno żyjącymi dzikami"
Warunkiem udziału ww. akcjach jest zgłoszenie maksymalnie dwóch nauczycieli, uczących w danej placówce, do udziału w bezpłatnym szkoleniu prezentującym wiedzę i umiejętności potrzebne do przeprowadzenia ww. akcji w szkole/przedszkolu.
Miejsce szkolenia: Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego w Wołominie, ul. Prądzyńskiego 3, 05-200 Wołomin.
Składanie zgłoszeń: do 16 października 2018 r, do godz. 15.00
Data szkolenia: 24 października 2018 r.

9.30-10.30 - Szkolenie dla nauczycieli dot. zagrożeń związanych z wolno żyjącymi dzikami, które dokonują penetracji terenów miejskich i zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców oraz bezpieczeństwu funkcjonowaniu obiektów użyteczności publicznej. Prelekcje wygłosi Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz pracownik Nadleśnictwa Drewnica

10.40-13.40 - Szkolenie dla nauczycieli dot. tematu akcji "Smog nie lubi zieleni"

Nauczyciel może uczestniczyć w obu akcjach lub tylko w jednej z nich. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma odpowiednie zaświadczenia udziału w szkoleniu.
Każda placówka oświatowa, z której przynajmniej jeden nauczyciel weźmie udział w szkoleniu oraz w co najmniej jednej akcji, otrzyma roczną prenumeratę magazynu edukacyjnego o tematyce przyrodniczej.

Nauczyciele biorący udział w akcji dot. zagrożeń wiązanych z wolno żyjącymi dzikami ogłoszą w swoich placówkach zbieranie żołędzi wraz z wcześniejszym wyjaśnieniem uczniom celu akcji. Żołędzie zostaną przekazane Kołom Łowieckim (sugerujemy rozpoczęcie zbierania żołędzi już od dzisiaj). Dla placówek oświatowych i uczniów, którzy zbiorą najwięcej żołędzi przewidujemy atrakcyjne upominki.
Szczegóły akcji w załączniku.

Nauczyciele, biorący udział w akcji "Smog nie lubi zieleni" przeprowadzą w swoich placówkach zajęcia dla uczniów, prezentujące wiedzę zdobytą na szkoleniu oraz zorganizują konkurs plastyczny (etap szkolny/przedszkolny) dotyczący tematu akcji („Smog nie lubi zieleni”). Dla placówek oświatowych i uczniów, którzy otrzymają najwięcej punktów w konkursie plastycznym (na etapie powiatowym) zapewniamy atrakcyjne nagrody rzeczowe (szczegóły i zasady udziału zawiera regulamin akcji).

Szczegóły i Formularz zgłoszeniowy w poniższych załącznikach.
Dodatkowych informacji udzielają:
Robert Angielski
Barbara Kocikowska-Kopyt, tel. 22 787 43 01 wew. 158, zee.wos@powiat-wolominski.pl