Finał IX Mazowieckiego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Świat Krzysia – Drzewa"

Data: 29.05.2018 r., godz. 16.00    1811
W piątek 18 maja 2018 r. o godz. 12 w Domu Dziecka w Równem odbył się finał IX Mazowieckiego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Świat Krzysia – Drzewa”. Uroczystość miała charakter plenerowy.
Na wstępie, w części oficjalnej Dyrektor Domu Dziecka przywitał wszystkich uczestników, przedstawił organizatorów oraz patronów honorowych i sponsorów.
Po części wstępnej odbył się krótki występ artystyczny, w wykonaniu Grupy Teatralnej „Tuli, Tuli” z Centrum Kultury z Tłuszcza.
Po części artystycznej odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów Konkursu. Nagrody i dyplomy wręczali Dyrektor Jan Nowak, Maciej Burakowski Dyrektor PCPR w Wołominie oraz wychowawca Urszula Przesmycka – pomysłodawca Konkursu. Następnie Dyrektor Domu Dziecka podziękował i wręczył podziękowania współorganizatorom, partnerom, patronom honorowym i sponsorom tegorocznej edycji Konkursu. Na zakończenie zaproszono wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.
W imprezie brało udział ok. 100 osób – uczestników konkursu, laureatów oraz zaproszonych gości. W tym roku po raz kolejny współorganizatorem był Powiat Wołomiński oraz Stowarzyszenie Pomóż Dzieciom. Patronami tegorocznej edycji był Wojewoda Mazowiecki oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Na tegoroczną edycję napłynęła rekordowa ilość prac – 662 prace z całego województwa mazowieckiego, jak również spoza, z 35 placówek. Jak co roku, nadesłane prace oceniała niezależna komisja złożona z artystów plastyków, pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą, ale nie związanych z instytucjami, z których napłynęły prace. W tym roku prace oceniali: Halina Bodel oraz Klaudiusz Maselewski.
Tegoroczni laureaci otrzymali bardzo cenne nagrody w postaci tabletów oraz profesjonalnych materiałów plastycznych. Laureaci nagradzani byli w 3 kategoriach wiekowych. Laureaci nagrody Grand Prix, trzech pierwszych miejsc oraz nagród dyrektora zostali nagrodzeni tabletami w różnej wartości. W tegorocznej edycji Jury wyróżniło 34 prace, których laureaci otrzymali materiały plastyczne. Wyróżniono 3 osoby spośród opiekunów, których podopieczni osiągnęli największe sukcesy w tegorocznej edycji Konkursu. Całość przedsięwzięcia finansowane było ze środków pozyskanych od sponsorów i współorganizatorów, którzy od kilku lat wspierają „Tęczowy Świat Krzysia”, a są to: Powiat Wołomiński, Fundacja Przyjaciółka z Warszawy, Roedl & Partner z Warszawy, Stowarzyszenie „Pomóż Dzieciom”.