XI Powiatowy Konkurs Poezji Romantycznej rozstrzygnięty

Data: 28.05.2018 r., godz. 17.00    1719
W dniu 23 maja br. w sali widowiskowej MDK w Wołominie odbył się XI Powiatowy Konkurs Poezji Romantycznej zorganizowany przez Dyrekcję SSP nr 5, Stowarzyszenie Uczniowskie Harce Teatralne oraz Powiat Wołomiński.
Patronami konkursu byli Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski oraz Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej, teatru jednego aktora i duetów romantycznych. W konkursie uczestniczyło 43 wykonawców reprezentujących szkoły powiatu wołomińskiego oraz MDK w Ząbkach. Konkurs uświetnili swoja obecnością Wiceburmistrz Wołomina Robert Makowski oraz radny Zbigniew Paziewski. Rywalizacja uczestników stała na bardzo wysokim poziomie. Dotyczyło to zwłaszcza kategorii duetów romantycznych, w której wyróżniły się swoim brawurowym wykonaniem uczennice SSP nr 5 w Wołominie Karolina Piatikow i Alicja Dymowska, triumfatorki tej kategorii. Wspaniale zaprezentowały się też wykonawczynie poezji śpiewanej. Nad poczynaniami młodych artystów czuwało jury pod przewodnictwem znanego aktora Tadeusza Lempkowskiego, który wspierał wykonawców swoimi fachowymi poradami. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni pięknymi drewnianymi statuetkami wykonanymi przez firmę Voytex oraz książkami ufundowanymi przez Powiat Wołomiński.