Finał XIII Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Karola Wojtyły

Data: 23.05.2018 r., godz. 15.00    1546
18 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce odbył się finał XIII Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Karola Wojtyły.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Róża Grzelak z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce,
II miejsce – Aleksandra Mroczek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Duczkach,
III miejsce – Julia Pietrucha ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie.

Jury przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymali je:
Natalia Borowa ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy AK II Rejonu Celków w Markach,
Karolina Oleksiak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Duczkach,
Dayana Rawita z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce.

Wszyscy uczestnicy i przygotowujący ich do konkursu nauczyciele otrzymali książki z poezją Karola Wojtyły.
Patronat nad konkursem objęli:
• Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej – Romuald Kamiński (patronat honorowy),
• Starosta Powiatu Wołomińskiego – Kazimierz Rakowski (fundator nagród),
• Burmistrz Miasta Kobyłka – Robert Roguski (fundator nagród),
• Ksiądz Dziekan Prałat Jan Andrzejewski – Proboszcz Parafii św. Trójcy w Kobyłce (fundator nagród).

Patroni medialni to: Redakcja „Wieści Podwarszawskich” i Radia „Fama”. Statuetki dla laureatów konkursu ufundował Tomasz Szturo – Dyrektor Szkoły. Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce, a współorganizatorami byli: Powiat Wołomiński i Stowarzyszenie „Trójka” . Wydarzenie sfinansowano ze środków Powiatu Wołomińskiego i Miasta Kobyłka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim patronom, fundatorom wielu wspaniałych nagród, uczestnikom, nauczycielom i członkom jury za poświęcony czas.

Tomasz Szturo
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce