Filharmonia dla Dzieci w Kobyłce

Data: 12.04.2018 r., godz. 10.00    2175
W dniach 6-8 kwietnia 2018 r. w sali hotelu Gregory w Kobyłce odbyły się trzy kolejne koncerty w ramach projektu Filharmonia dla Dzieci.
Sala hotelu została oświetlona i nagłośniona odpowiednio do potrzeb koncertowych. Przygotowane zostały książeczki koncertowe dla wszystkich dzieci. Przybyły dzieci z powiatowych przedszkoli i szkół, oraz na koncert rodzinny - dorośli i dzieci. Bilety na wszystkie koncerty wyprzedane zostały przed czasem. Tematem koncertów były harfy w odsłonie współczesnej i historycznej. Nie brakło legend, zabawy, piosenek znanych dzieciom, ale największą atrakcją okazały się - jak można było przypuszczać - instrumenty. Sprowadziliśmy trzy instrumenty: wielką harfę koncertową, harfę celtycką, oraz harfę elektroakustyczną, czyli na prąd. Była ona we fioletowym kolorze, co dodatkowo zadziwiało dzieci. Wystąpiły artystki z Warszawy i Poznania.
Bardzo dziękujemy powiatowi wołomińskiemu za umożliwienie realizacji zadania dzięki wsparciu finansowemu.

Relację przygotowała: Anna Szarek, Fundacja PERŁA BAROKU