Wernisaż anielskich prac Elżbiety Zdrodowskiej

Data: 09.04.2018 r., godz. 17.00    2858
Tłumy gości odwiedziły 8 kwietnia powiatowy Pałac w Chrzęsnem. Tym razem za sprawą Elżbiety Zdrodowskiej, wołominianki, która każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji – malarstwu i po raz pierwszy pokazała swoją twórczość szerokiej publiczności. Obrazy zaprezentowane na wystawie są wyjątkowe, pełne kolorów i optymistyczne w swoim przekazie.
Tematykę dzieł zaprezentowanych w Pałacu najtrafniej opisuje sama autorka: „Prace, które dzisiaj prezentuję są odzwierciedleniem mojego wewnętrznego bajkowego, anielskiego świata, w którym widać również chwile zwątpienia, czy zagubienia”. Wśród licznie zgromadzonej na wernisażu publiczności - przyjaciół i znajomych pani Eli - można było dostrzec wicestarostę Adama Łossana, przewodniczącego powiatowej Komisji Dziedzictwa Narodowego i Kultury Andrzeja Zbyszyńskiego, a także burmistrz Wołomina Elżbietę Radwan wraz ze swoją zastępczynią Edytą Zbieć.

Drugą część niedzielnego popołudnia w Chrzęsnem wypełnił koncert pt. „Droga”. W cyklu – „Pałac w poetycko-muzycznym pejzażu”, licznej publiczności zaprezentowali się: aktor, Stanisław Górka oraz pianista i kompozytor Jerzy Derfel. Na to niezwykłe i bardzo osobiste wydarzenie złożyły się utwory skomponowane przez Jerzego Derfla do tekstów Wojciecha Młynarskiego. Koncert wypełniły nie tylko piosenki. Jerzy Derfel wcielił się w rolę gawędziarza, opowiadając o Wojciechu Młynarskim i czasach, w których powstały zaprezentowane publiczności kompozycje. Piosenki, z dużą finezją, przedstawił Stanisław Górka, aktor i przyjaciel Jerzego Derfla.

Oba wydarzenia, zarówno, inauguracja wystawy – „Mój azyl - mój wewnętrzny, bajkowy, nieodgadniony świat”, jak i koncert „Droga”, przyciągnęły do Pałacu w Chrzęsnem dużą widownię.
Tych, którzy nie mogli minionego niedzielnego popołudnia spędzić w Pałacu uspokajamy, że prace pani Eli Zdrodowskiej będzie można podziwiać do 18 maja. Zapraszamy serdecznie!!!