Data: 05.02.2021 r., godz. 14.12    811
”Stacja Tłuszcz” – budowa parku rekreacyjnego przy Zespole Szkół w Tłuszczu” – zakończona!
Na terenie położonym przy Zespole Szkół w Tłuszczu dobiegła końca budowa parku rekreacyjnego „Stacja Tłuszcz”. Uczniowski Klub Sportowy przy ZS w Tłusczu oddaje do użytkowania społeczności szkolnej, mieszkańcom Tłuszcza oraz turystom odwiedzającym tą miejscowość park rekreacji i wypoczynku, w skład którego wchodzą: boisko do gry w piłkę plażową, wiata turystyczna, siłownia zewnętrzna (elementy siłowni to: rowerki, wiosło, steppery, drabinki poziome, motyl, podciąg z pylonem, stolik z siedzeniami), plac zabaw (huśtawki wagowe, piaskownica, huśtawka z dodatkowym siedziskiem, bujaki, zjeżdżalnia, karuzela, „bocianie gniazdo”) oraz dwa stoły do gry w tenisa. Cały teren jest ogrodzony, a dla komfortu użytkowania pobudowano chodniki, ustawiono ławki parkowe oraz kosze na śmieci. Z myślą o użytkownikach zamontowano również postoje rowerowe i stację naprawy rowerów oraz hamaki.

Operacja pn. „Stacja Tłuszcz - Budowa parku rekreacyjnego przy Zespole Szkół w Tłuszczu” mająca na celu utworzenie ogólnodostępnego publicznego parku rekreacji i wypoczynku w miejscowości Tłuszcz promującego lokalne dziedzictwo historyczne poprzez aktywne formy spędzania wolnego czasu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, wdrażanej przez LGD Równiny Wołomińskiej prowadzi do osiągnięcia celu szczegółowego, głównego dla poddziałania 19.2 tj. wspierania lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

Wartość dofinansowania: 264 070,05 PLN.

Beneficjentem operacji jest Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół w Tłuszczu.

Prawidłowa realizacja zadania możliwa była dzięki bardzo dobrej współpracy partnerskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół w Tłuszczu z Powiatem Wołomińskim i Zespołem Szkół w Tłuszczu.

Tak oto na mapie Tłuszcza i Powiatu Wołomińskiego pojawiło się nowe miejsce rekreacji, które umożliwi aktywne spędzanie czasu wolnego, poprawiając tym samym jakość życia mieszkańców.