Inauguracja wystawy Bartłomieja Jarmolińskiego
"Hamlet Polski"

1687
Czas trwania wydarzenia: od: 19.10.2018 r., godz. 15.30 do: 19.10.2018 r., godz. 17.00

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1, Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
www.palacwchrzesnem.pl

Powiat Wołomiński

Pałac w Chrzęsnem

Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski
zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem na otwarcie wystawy prac Bartłomieja Jarmolińskiego
"HAMLET POLSKI" - Bartek Jarmoliński
Wystawa zwraca się do postaci wielkiego polskiego artysty okresu młodopolskiego - jakim jest Jacek Malczewski.
Autor wystawy odnosi się do postaci samego autora, stawiając pytania o rolę artysty pełnioną w obszarze społecznym. W wystawie nakładają się dwa wątki - z życia Jacka Malczewskiego i - z życia Bartka Jarmolińskiego.
Jarmoliński od lat tworzy zdjęcia z cyklu "Uwarunkowanie genetyczne", fotografując się z autoportretami Malczewskiego przechowywanych w muzeach i domach aukcyjnych w Polsce. Fotografie utrzymane są
w charakterze starych zdjęć z końca XIX i początku XX wieku.
W serii zdjęć "Archiwum", autor umieszcza swoją postać obok Jacka Malczewskiego w wielu momentach z życia słynnego symbolisty. Staje się tym samym świadkiem życia swojego mistrza
i towarzyszem wielu chwil spędzonych w pracowni, w ogrodzie willi na krakowskim Zwierzyńcu czy w Tuligłowach na Ukrainie.
Sytuując siebie obok postaci Malczewskiego, Bartek Jarmoliński chce stać się uczniem i kontynuatorem myśli mistrza, które zawarte zostały w Jego dziełach. Były to myśli o Polsce, o tożsamości kraju i o wszystkim, co tworzy rodzimy pejzaż.
Dr Bartłomiej Jarmoliński podejmuje w swojej twórczości tematykę znaczenia złożoności człowieka, zarówno jako jednostki jak i części społeczności.
Zajmuje się obrazem malarskim, rysunkiem, collage, performance, jest także niezależnym kuratorem wystaw w Polsce.
Serdecznie zapraszamy!