VIII Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kobyłce

Data: 02.03.2020 r., godz. 13.45    1243
Organizatorem obchodów jest Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz po raz drugi Powiat Wołomiński jako współorganizator.
01.03.2020 roku w Bazylice pw. Świętej Trójcy w Kobyłce odbyły się VIII Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem tych obchodów jest Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz po raz drugi Powiat Wołomiński jako współorganizator. Asystę wojskową wystawiła 1 Warszawska Brygada Pancerna. W obchodach udział wzięli Łukasz Kudlicki - Szef Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Adam Lubiak - Starosta Wołomiński, Członkowie Zarządu Powiatu Wołomińskiego Izabella Dziewiątkowska, Paweł Dąbrowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cezary Wnuk wraz z małżonką, Edyta Zbieć Burmistrz miasta Kobyłka, prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina – Jan Wnuk, prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. AK Ziemi Radzymińskiej Władysław Kolatorski, licznie przybyła młodzież i poczty sztandarowe.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych od 2011 roku jest świętem państwowym