78. rocznica utworzenia Armii Krajowej

Data: 18.02.2020 r., godz. 11.00    1081
Uroczystości w parafii Św. Jana Pawła II w Radzyminie oraz na Cmentarzu Poległych 1920 roku w Radzyminie.
14 lutego 2020 roku, miała miejsce uroczystość z okazji 78. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.
W parafii Św. Jana Pawła II w Radzyminie, została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. Krzysztof Ziółkowski. Po Mszy Świętej nastąpiła ceremonia składania wieńców na grobie Żołnierzy Armii Krajowej na Cmentarzu Poległych 1920 roku w Radzyminie. Wieńce składali Członkowie Zarządu Powiatu Wołomińskiego Paweł Dąbrowski i Cezary Wnuk, wraz z Andrzejem Fuśnikiem, Zastępcą Naczelnika Wydziału Obsługi Zarządu Starostwa Powiatu Wołomińskiego, Piotr Rembelski Przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie, Władysław Kolatorski Prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. AK Ziemi Radzymińskiej, Jan Wnuk Prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina i przybyli goście. Zgromadzeni uczcili pamięć bohaterów Armii Krajowej, wśród nich, śp. ppor. Ryszarda Zacheja ps. Śędziwoj i śp. płk. Mieczysława Chojnackiego ps. Młodzik, radzymińskich Żołnierzy AK Obwodu "Rajski Ptak" i wszystkich, którzy walczyli w obronie niepodległości naszej ojczyzny. To właśnie śp. płk. Mieczysław Chojnacki "Młodzik", dla uczczenia pamięci bohaterów walczących za wolną Polskę, zainicjował pomysł postawienia "Kamienia Pamięci" Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu "Rajski Ptak", który mógłby zostać umiejscowiony w Alejce Pamięci w centrum Radzymina.

Cześć ich pamięci!