100. rocznica Zaślubin Polski z Morzem

Data: 10.02.2020 r., godz. 15.15    1013
Uroczystości upamiętniające 100. rocznicę Zaślubin Polski z Morzem, na pamiątkę aktu, który wydarzył się 10 lutego 1920.
7 lutego, odbyły się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę Zaślubin Polski z Morzem, na pamiątkę aktu, który wydarzył się 10 lutego 1920 w Pucku, a którego dokonał gen.Józef Haller. W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m.in. Robert Szydlik - Wicestarosta Wołomiński, Andrzej Fuśnik Zastępca Naczelnika Wydziału Obsługi Zarządu Starostwa Powiatowego w Wołominie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie wraz z Dyrektor Szkoły Anną Rakoczy, kombatanci, przedstawiciele Marynarki Wojennej. Odśpiewano hymn i wygłoszono Apel Poległych. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem gen.Józefa Hallera przy kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej i cmentarzu Poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 roku w Ossowie.

Cześć Bohaterom!