Samorządowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Data: 03.02.2020 r., godz. 16.15    975
Akt Odnowienia Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski samorządowców kadencji 2018-2023 i mieszkańców Powiatu Wołomińskiego.
Samorządowa Pielgrzymka na Jasną Górę

W sobotę 1 lutego samorządowcy z terenu Powiatu Wołomińskiego na czele ze Starostą Adamem Lubiakiem udali się na pielgrzymkę do Częstochowy.
W czasie Eucharystii przed Cudownym Obrazem, której przewodniczył Jego Ekscelencja bp Marek Solarczyk, Starosta Adam Lubiak odnowił Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski powierzając jej opiece samorządowców, pracowników urzędów, jednostek organizacyjnych
i wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Mszę koncelebrowali również dziekan Dekanatu Wołomińskiego ks. Zygmunt Podstawka - proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, ks. Jacek Pawlicki - Proboszcz Parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie oraz proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie ks. Witold Gajda.
Po Mszy Świętej pielgrzymi wysłuchali wykładu o. Wojciecha Deca w Kaplicy Różańcowej, a następnie mieli wyjątkową możliwość zwiedzania XVIII-wieczną biblioteki klasztornej.
Treść Aktu:

Akt Odnowienia Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski
samorządowców kadencji 2018-2023 i mieszkańców Powiatu Wołomińskiego

Matko Boża, Niepokalana Maryjo, Królowo Polski, Pani Jasnogórska!

Idąc za wzorem Świętego Jana Pawła II stajemy dziś przed Twoim obliczem,
wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i Patronów Polski,
aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu
nasze plany, zamiary, pragnienia, czyny, cierpienia, dobra duchowe i doczesne,
duszę i ciało, wolę i wolność, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, godzinę śmierci i całą wieczność.
Oddajemy Tobie władze samorządowe Powiatu Wołomińskiego, radnych powiatowych, radnych gminnych, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej, ich rodziny, pracowników urzędów, instytucji, zakładów pracy, placówek oświatowo-wychowawczych, służby zdrowia.
Miej w swej opiece mieszkańców gmin powiatu wołomińskiego: ojców i matki, dzieci i młodzież,
ludzi starszych, chorych i samotnych, bliskich, przyjaciół i duszpasterzy.
Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzamy rozwój naszego regionu
i prosimy chroń nasz powiat oraz jego mieszkańców od wszelkiego zła.
Królowo Polski, rozporządzaj nami według zamiarów i planów miłości Bożej.
Roztocz swe panowanie nad naszą wspólnotą.
Niech za Twoim wstawiennictwem rozwija się ona na chwałę Boga, Kościoła i Ojczyzny.
Amen.

Częstochowa, 1 lutego 2020 roku