XVI Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Biblijny

Data: 06.03.2018 r., godz. 14.00    2103
Dnia 1 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Biblijny. Do finału przystąpiło 11 szkół powiatu wołomińskiego.
Uczestnicy przystępujący do konkursu pochylali się w tym roku nad Księgą Jozuego i Księgą Sędziów. Należało przy tym zwrócić uwagę na odnośniki, przypisy boczne i komentarze. Konkurs składał się z dwóch etapów, każdy z nich miał formę pisemną. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem: JA I DOM MÓJ SŁUŻYĆ BĘDZIEMY PANU. Współorganizatorem konkursu był Powiat Wołomiński. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Wołomińskiego – Kazimierz Rakowski, Burmistrz Radzymina – Krzysztof Chaciński, J.E. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński, Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego – Ksiądz Krzysztof Pawlina oraz Wydawnictwo Edycja św. Pawła. W skład komisji konkursowej weszli: ks. Rafał Paździoch – Wicedyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, s. Anastazja Surowiec, Pani Agnieszka Strojecka i s. Salezja Gierałtowska.
Konkurs ten od 16 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów szkół powiatu wołomińskiego. W tym roku pierwsze miejsce w rywalizacji zespołowej zajęło Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce. Nagrodę główną - telewizor - ufundował Powiat Wołomiński.
W rywalizacji indywidualnej uczestnicy osiągnęli następujące wyniki:
I miejsce – Natalia Bereda (Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie),
II miejsce – Oliwia Mędrzycka (Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie),
III miejsce – Zuzanna Fabiskiak (Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II w Wołominie).
Nagrody w rywalizacji indywidualnej drukarki HP i power banki ufundował Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.
Wyróżnienia otrzymały:
Weronika Marcinkowska – uczennica Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce.
Ewelina Piórkowska – uczennica Zespołu Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach.
Nagrody w tej kategorii ufundował Pan Wiesław Solarz oraz Pan Tadeusz Jędrasik. Pozostałe nagrody puchary i książki ufundowali: Rada Rodziców i Pani Dyrektor Małgorzata Osiecka-Chmielewska.

s. M. Salezja Gierałtowska CSSE