"POLACY KRESOWYM RODAKOM"

Data: 20.11.2019 r., godz. 17.15    967
Zbiórka organizowana przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej „POLACY KRESOWYM RODAKOM”.
Powiat Wołomiński odpowiedział na apel Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej „POLACY KRESOWYM RODAKOM” i zachęca do przystępowania do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie, w celu udzielenia wsparcia, ostatnim żyjącym Kombatantom, Sybirakom oraz polskim dzieciom na Kresach II Rzeczypospolitej. Wszystkie szkoły średnie i szkoły specjalne dla których organem prowadzącym jest Powiat Wołomiński przystąpiły do akcji, w której zbierane są artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności, artykuły szkolne, patriotyczne, pościele, koce, chemia gospodarcza. W dniach 22.11.2019 i 29.11.2019r. zebrane dary zostaną przekazane do pakowania. Koordynatorem zbiórki jest Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Wołominie.