Uroczystość 100-lecia konsekracji kościoła w Postoliskach

Data: 20.11.2019 r., godz. 16.00    1385
Uroczystość 100-lecia konsekracji kościoła, w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Postoliskach.
17.11.2019 w Postoliskach, odbyła się uroczystość 100-lecia konsekracji kościoła. Na początku XX wieku do wielowiekowej parafii pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Postoliskach, przybył Ksiądz Wacław Koskowski, który został proboszczem ww. parafii i rozpoczął wielkie dzieło budowy kościoła. Projekt kościoła i nadzór nad jego wykonaniem sprawował architekt Hugon Kudera. Konsekracji świątyni dokonano w 1919 roku. Mimo natarcia najeźdźcy w 1920 roku i później podczas II wojny światowej, a także po niej, świątynia rosła na Chwałę Bogu i ku umocnieniu rodaków. To miejsce nie tylko łączy pokolenia, ale jest także księgą historii i symbolem jedności, pracowitości, niezłomności społeczności lokalnej.
Uroczystą Mszę Świętą celebrował JE. Ks. Bp Romuald Kamiński. Oprawę muzyczną Mszę Koronacyjną W.A. Mozarta wykonał Zespół Mazowsze. Po Mszy Świętej miały miejsca wystąpienia okolicznościowe. Przemówienie wygłosił m.in. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Starosta Wołomiński Adam Lubiak i przedstawiciele samorządów.
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Adam Lubiak - Starosta Wołomiński oraz Robert Szydlik - Wicestarosta Wołomiński, przekazali wspólnie dla Parafii, rzeźbę przedstawiającą wizerunek Matki Bożej Niepokalanej, aby przypominała o Obecności Maryi Królowej Polski. Przekazana została również pamiątkowa tablica okolicznościowa.
Życzymy Jego Ekscelencji, Wielebnemu Księdzu Proboszczowi, Księdzu wikariuszowi, parafianom i przybyłym gościom, zdrowia, łask Bożych i dalszej opieki Opatrzności Bożej.