Uroczystość Narodowego Dnia Niepodległości w Zespole Szkół Specjalnych

Data: 12.11.2019 r., godz. 12.53    958
08.11.2019 w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

08.11.2019 w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku (http://zssostrowek.edu.pl/), odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali przedstawienie w formie spektaklu poetycko-muzycznego. Wśród utworów zaprezentowali wiersze: "Twój dom", "Ziemia rodzinna", "Droga do wolności", "Niepodległość", "Tu wszędzie Polska", pieśni: "Maszerują strzelcy", "Białe róże", "Dziś idę walczyć, Mamo!", "Przybyli ułani pod okienko", a na skrzypcach został wykonany utwór "Piechota". Uczniowie wykonali także polski taniec narodowy "Krakowiak". Młodzież ze szkoły specjalnej wykazała się pięknym wykonaniem utworów oraz przygotowaniem strojów i rekwizytów. Całości uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera i zadowolenie dzieci i młodzieży. W korytarzu szkoły została również przygotowana wystawa okolicznościowa. Adam Lubiak - Starosta Wołomiński oraz Robert Szydlik - Wicestarosta Wołomiński, przyznali 6 uczniom stypendia Starosty Wołomińskiego "TALENT", za wybitne osiągnięcia szkolne w roku szkolnym 2018/2019. Stypendia wręczył Zastępca Naczelnika Wydziału Obsługi Zarządu, Andrzej Fuśnik. Gratulujemy uczniom, nauczycielom oraz Dyrekcji Szkoły, pięknego przygotowania i występu młodzieży.