Ślubowanie I klas SPS Radzymin

Data: 15.10.2019 r., godz. 13.30    1142
14 października uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie złożyli uroczyste ślubowanie.
W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów ślubuję uroczyście:

"Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia
ŚUBUJĘ
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą
ŚUBUJĘ
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego
ŚUBUJĘ
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom
ŚUBUJĘ
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość
ŚUBUJĘ"

Tymi słowami uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie złożyli uroczyste ślubowanie. Na galę, obok gospodarza: Anny Woźniak – Dyrektor szkoły przybyli reprezentanci władz samorządowych: Cezary Wnuk – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego i Katarzyna Kadzidłowska – Prezes Powiatowego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wołominie, rodzice, uczniowie, nauczyciele a także pracownicy administracyjni szkoły. Uroczystość ślubowania rozpoczęła Dyrektor witając zebranych gości oraz przybliżając dzieciom istotę tego wyjątkowego ceremoniału. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny, podczas którego z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu Pasowania na Ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez pana Cezarego Wnuka.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego skierował słowa pod adresem uczniów oraz nauczycieli składając jednocześnie podziękowania i życzenia sukcesów w wykonywaniu tego trudnego zawodu. Głos zabrała również Przewodnicząca Rady Rodziców – Sylwia Oleszczuk oraz reprezentanci Samorządu Uczniowskiego.
Po pasowaniu wszyscy udali się na mały poczęstunek.