Survivalowy Dzień Kobiet

Data: 27.02.2018 r., godz. 09.30    2982
Drogie Panie... Jeśli chcecie spędzić noc w lesie, dowiedzieć się, jak uniknąć kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz poznać podstawy strzelectwa i samoobrony zapraszamy na pierwszy w naszym powiecie Survivalowy Dzień Kobiet.
W dniach 9-10.03.2018r. firma Projekt Ranger wraz ze Starostwem Powiatowym w Wołominie oraz Samorządową Instytucją Kultury „Ossów 1920” przygotowali atrakcje survivalowo-militarne dla kobiet z terenu powiatu wołomińskiego.

W programie zajęć zaplanowano:

1. podstawy przetrwania i survivalu w lesie (WOS-woda, ogień, schronienie), w tym: „jak unikać kontaktu z dzikimi zwierzętami”;
2. podstawy strzelania na strzelnicy "SALWA" w Wołominie (50 sztuk amunicji do broni bocznego zapłonu na osobę);
3. podstawy samoobrony;
4. podstawy pierwszej pomocy w terenie;
5. rozmowy przy ognisku.
Podczas zajęć zapewniamy: sprzęt biwakowy dla uczestniczek (namiot/norka, śpiwór, karimata), zabezpieczenie medyczne, pojazd terenowy do ewakuacji.

Dzień 09.03.18

• 17.00 – strzelanie na strzelnicy „SALWA” w Wołominie
(link z lokalizacją - https://mapa.targeo.pl/bs-salwa-korsaka-05-200-wolomin~4509668/strzelnica/adres)
• 18.00 - spotkanie w Samorządowej Instytucji kultury „Ossów 1920”
(link z lokalizacją - http://www.ossow1920.pl/index.php/odwiedz-nas/jak-dojechac)
• 19.30 - podstawy samoobrony
• 20.00 - podstawy survivalu. Korzystając z sprzętu biwakowego i terenu w gminie Wołomin, Panie pod okiem instruktorów przygotują miejsce do survivalu przu użyciu noża survivalowego. Podczas zajęć Panie nauczą się, jak w obecnych warunkach pogodowych przetrwać noc.

Dzień 10.03.18

• 5.30 - pobudka porządkowanie obozowiska
• 8.00 - strzelanie na strzelnicy Salwa w Wołominie
• 10.00 - koniec zajęć.
GODZINY ORIENTACYJNE

Warunki uczestnictwa:
1. Podać współrzędne Starostwa Powiatowego w Wołominie w jednostkach MGRS (można skorzystać z aplikacji na telefonie offinemaps https://www.offline-maps.net/). Informacje należy przesyłać pod adres: e-mail: andy.polska.an@gmail.com wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu. Liczy się prawidłowa odpowiedź i kolejność zgłoszeń.
2. Wyrażenie na piśmie zgody na udostępnianie swojego wizerunku przez Starostwo Powiatowe w Wołominie, Samorządową Instytucję Kultury „Ossów 1920” i firmę „Projekt Ranger”.
3. Transport do miejsca rozpoczęcia i zakończenia zajęć we własnym zakresie.
4. Uczestnicy muszą dostarczyć zaświadczenie od lekarza, że nie ma przeciwwskazań do udziału w w/w zajęciach. Panie muszą być zdrowe. Zaświadczenie wydaje lekarz pierwszego kontaktu.
5. Każdy uczestnik odpowiada materialnie za uszkodzenie użyczonego sprzętu.

Niezbędne wyposażenie, które należy zabrać ze sobą:

1. Plecak/torba.
2. Ciepła bielizna (termoaktywna).
3. Ubranie wierzchnie (ciepłe spodnie, bluza, kurtka przeciwdeszczowa, buty trekkingowe).
4. Buty na zmianę (lekkie sportowe), czapka na zmianę, bielizna na zmianę, rękawiczki na zmianę.
5. Termos (z przygotowaną herbatą).
6. Latarka/czołówka plus komplet zapasowych baterii.
7. Papier toaletowy (rolka).
8. Wilgotne chusteczki.
9. Tłusty krem do rąk, twarzy.
10. Apteczka (bandaż, woda utleniona, gaza oraz leki, które musimy przyjmować).
11. Zapalniczka/krzesiwo/zapałki.
12. Naładowany telefon.
13. Nóż, widelec, łyżka, kubek.

Zajęcia survivalowe dla Kobiet finansuje Starostwo Powiatowe w Wołominie, wspiera Samorządowa Instytucja Kultury „Ossów 1920”. Wsparcia medialnego udziela MDK w Wołominie i Don't mess with Poland.