21 września w Zielonce odbyła się Międzynarodowa Gala KYOKUSHIN CUP 7

Data: 23.09.2019 r., godz. 15.10    767
Klub Sportów Walki KYOKUSHIN zaprosił do Ośrodka Kultury i Sportu na Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin.
21 września w Zielonce odbyła się Międzynarodowa Gala KYOKUSHIN CUP 7.

Klub Sportów Walki KYOKUSHIN zaprosił do Ośrodka Kultury i Sportu na Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin, który został rozegrany w formie Gali Sztuk Walki z profesjonalną oprawą świetlną i muzyczną na specjalnie przygotowanej do tego typu wydarzeń scenie. Walki turniejowe były przeplatane pokazami dzieci i grupy akrobatycznej Kensei. Patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Wołomińskiego Adam Lubiak oraz Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski.
W tym roku na KYOKUSHIN CUP do Zielonki przybyła bardzo mocna reprezentacja Rosji
z okręgu kaliningradzkiego, a spod Barcelony przylecieli utytułowani Hiszpanie. W emocjonujących walkach turniejowych rywalizowało wielu utytułowanych zawodników, aktualnych mistrzów Polski oraz medalistów Mistrzostw Europy i Świata. Turniejem towarzyszącym były zacięte pojedynki młodzieży odbywające się w mocnej formule semi contact, w których zwyciężyli: Anna Stankiewicz, Maja Molska, Wiktoria Kornacka, Dorota Brzozowska, Urszula i Hubert Deptuła, Julia Stępniewska, Jakub Malinowski, Bartosz Kazimierczak, Krzesimir Karbownik, Karol Narożniak,
a wśród młodzieżowców Piotr Wiśniewski.
Największa uwaga publiczności skupiła się na dwóch EXTRA FIGHT’ach ze zwycięzcami: Hiszpan Juan Crujeiras i Igor Lamot z Wrocławia, którzy po niesamowicie widowiskowych dwurundowych pojedynkach pokonali: Piotra Strefnera z Warszawy i Juan Carlos Auge z Dojo Sabadell. Konkurencję full contact kobiet w otwartej kategorii zwyciężyła aktualna wice mistrzyni Polski – Michalina Chrobot z Ostrowi Mazowieckiej. W zaciętej rywalizacji mężczyzn do 80 kg pierwsze miejsce zdobył Rosjanin Vladimir Poliakov, który skutecznie wykorzystywał swoje mocne techniki pokonując w finale Karola Rowickiego z Zielonki.
W turnieju wzięli udział także reprezentanci: Szczytna, Lubilna, Radomska, Głowna, Józefowa, Otwocka, Ostrołęki, Białegostoku, Góry Kalwarii, Piaseczna oraz Powiatu Wołomińskiego. Najlepsi zawodnicy KYOKUSHIN CUP 7 zostali wyróżnieni nagrodami w postaci jednorazowych stypendiów sportowych ufundowanych przez KSW KYOKUSHIN. Impreza była współfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wsparcie organizacyjne dla turnieju zapewniły firmy: Communication Art, BR Moniki Zach, Hotel i Restauracja „U Pietrzaków”, Biesiadowo Ząbki, Vobro, Photo Olga i Kalinka. Zawody podsumowały letnie przygotowania zawodników KSW KYOKUSHIN, którzy na początku października będą walczyć o tytuły podczas Mistrzostw Polski w Szczecinie.

Więcej informacji, zdjęcia i pełne wyniki turnieju na stronie www.kswkyokushin.pl.

Link do krótkiego filmu podsumowującego wydarzenie https://youtu.be/kZoZvbEPX6c.