Młodzież z Gminy Klembów uczestnikami międzynarodowego turnieju Wrocław Trophy 2019

Data: 16.09.2019 r., godz. 16.00    840
Utalentowana młodzież pod wodzą równie wybitnego trenera Tomasza Bogusiewicza uczestniczyła w międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy rozgrywanym w dniach 04-07 lipca b.r.
Podczas tegorocznej edycji turnieju stolicę Dolnego Śląska odwiedziło ponad 200 drużyn
z niemal 20 krajów.
Podczas tych trzech dni rozgrywek toczonych na dwóch kompleksach sportowych: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – Polach Marsowych oraz kompleksie sportowym Oławka, rozegrano blisko 650 meczów na 22 murawach. W całych rozgrywkach uczestniczyło ponad 4000 zawodników.
Rywalami naszej młodzieży były takie drużyny jak chociażby: MKS AP „Bumerang” Wrocław, OBfz Nitra (Słowacja), MKS „Błękitni” Wejherowo, FC Kovel „Wołyń” (Ukraina), COFC „Universal” Łuck (Ukraina).
Głównym założeniem turnieju jest idea UEFA Grassroots, czyli danie możliwości rozgrywania meczów na arenie międzynarodowej i sprawdzenia swoich umiejętności wszystkim drużynom i klubom, niezależnie od pochodzenia (kraju, miasta czy mniejszej miejscowości), czy też od stopnia zaawansowania i profesjonalizmu gry.
Występ w turnieju dał możliwość złapania doświadczenia międzynarodowego w piłce
i integracji z młodzieżą o innej kulturze i pochodzeniu. Udział w turnieju to także świetna zabawa i wypoczynek po godzinach boiskowych zmagań. Oczywiście sportowy aspekt jest ważny, lecz w tym młodzieżowym wieku – można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć – że nie jest on najważniejszy.
Dziękujemy za udany wyjazd Arturowi, dwóm Tomaszom oraz Kindze, a także za nieocenioną pomoc Oli i Patrycji.
Projekt „Wyjazd grupy dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich (uks) na międzynarodowy turniej piłkarski Wrocław Trophy 2019” dofinansowany został ze środków Powiatu Wołomińskiego w ramach konkursu: „Wspieranie uczestnictwa dzieci, młodzieży i dorosłych w zawodach o charakterze ponadpowiatowym”.