"Ballada ossowska" - premiera teledysku i piosenki o Wielkim Zwycięstwie 1920 roku

Data: 26.02.2018 r., godz. 14.00    2762
"Ballada ossowska" została zaprezentowana szerokiej publiczności podczas sobotniego spotkania w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie. W wieczorze promocyjnym piosenki i teledysku opowiadającym o Wielkim Zwycięstwie 1920 r. uczestniczyli mieszkańcy powiatu wołomińskiego i okolic.
Wśród licznie zgromadzonej publiczności nie zabrakło przedstawicieli Powiatu: starosty Kazimierza Rakowskiego, wicestarosty Adama Łossana oraz przewodniczącego Komisji Dziedzictwa Narodowego i Kultury Andrzeja Zbyszyńskiego. Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan i dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury "Ossów - Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku" Rafał Pazio.

Słowa "Ballady ossowskiej" napisał mieszkaniec Wołomina Marek Kaczkowski, a muzykę Eliza Banasik i Jakub Mędrzycki, którzy również wykonali utwór. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiedzialni byli: Mateusz Kalbarczyk i Klaudia Barcicka. Podczas spotkania można było poznać kulisy powstawania utworu i wysłuchać koncertu Elizy Banasik i Jakuba Mędrzyckiego. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania licznie zgromadzeni goście długo dzielili się swoimi wrażeniami w rozmowach kuluarowych.

Zachęcamy do obejrzenia teledysku i udostępniania "Ballady ossowskiej". Niech o wydarzeniach w Ossowie 1920 roku roku usłyszy cała Polska.

"BALLADA OSSOWSKA" - TELEDYSK