III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Wołomińskiego

Data: 26.02.2018 r., godz. 10.00    2473
W dniu 21.02.2018 r. w Szkole Podstawowej w Klembowie odbył się już po raz trzeci Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Wołomińskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, zaś współorganizatorami Powiat Wołomiński oraz Szkoła Podstawowa w Klembowie.

Wsparcia finansowego udzielił również Wójt Gminy Klembów, natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mazowiecki Kurator Oświaty a patronat medialny - Radio FAMA. Ponadto wsparcia finansowego udzieliła firma Interfiber w Lipce. Sportowe święto rozpoczęli Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku Sylwia Kielczyk wspólnie ze Starostą Wołomińskim Kazimierzem Rakowskim i Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Klembowie Andrzejem Olszewskim.

Turniej skierowany był do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi ze szkół i ośrodków z terenu powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych. Rozgrywki przeprowadzone zostały w 4 kategoriach sprawnościowych:
- dziewczęta z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
- chłopcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
- dziewczęta z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
- chłopcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Tegoroczne święto tenisa stołowego miało rekordową liczbę około 100 zawodników z 12 szkół i placówek:
1. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 213 w Warszawie, ul. Elektoralna 12/14
2. Zespół Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie, ul. Elektoralna 12/14
3. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 240 w Warszawie, ul. Weterynaryjna 3
4. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 99 w Warszawie, ul. Bartnicza 2
5. Zespół Szkół Specjalnych nr 105 w Warszawie, ul. Długa 9
6. Szkoła Podstawowa ASQ w Wołominie
7. Szkoła Podstawowa w Długosiodle
8. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Wyszkowie
9. Szkoła Podstawowa w Klembowie
10. Zespół Szkół w Kozłach
11. Zespół Szkół Specjalnych w Wołominie
12. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrówku

Głównymi celami imprezy było: rozpowszechnianie różnych form aktywności fizycznej, tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej, integracja uczniów z gmin ościennych poprzez współpracę i rywalizację sportową, promowanie szkoły jako propagatora tenisa stołowego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Na ośmiu stołach toczyła się zacięta walka o każdą piłeczkę. Nie było straconych zagrań, a o zwycięstwach decydowały detale i lepsza dyspozycja dnia. W trakcie turnieju każdy z zawodników mógł uzupełnić stracone kalorie, udając się na słodkie co nieco oraz gorący posiłek.

Po trzech godzinach tenisowe pojedynki dobiegły końca. Przyszła pora na uroczyste wręczenie nagród. Pamiątkowe puchary i komplet rakietek do tenisa stołowego dla każdej ze szkół i placówek wręczali Wicestarosta Wołomiński  Adam Łossan, Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klembowie Andrzej Olszewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku Sylwia Kielczyk.
Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnicy dostali medale, a wszyscy pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pamiątkowe podziękowania otrzymali również sędziowie – uczniowie Szkoły Podstawowej w Klembowie.

Piłeczka pozostaje w grze. Do zobaczenia za rok!