Porozumienie między ZS w Zielonce i PGE Dystrybucja S.A.

Data: 17.06.2019 r., godz. 13.20    1190
Dnia 17 czerwca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Wołominie zostało zawarte porozumienie o współpracy w ramach programu „Wsparcie kształcenia zawodowego” pomiędzy Zespołem Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce a PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna, oddział Legionowo.
W imieniu organu prowadzącego dokument podpisał wicestarosta Robert Szydlik. Strony Porozumienia zadeklarowały współpracę w dziedzinie edukacji zawodowej w celu zapewnienia wysokiego poziomu kształcenia uczniów i efektywnego wykorzystania w przyszłości ich wiedzy i umiejętności, a także kreowania nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego.

Współpraca będzie obejmować m.in. doskonalenie praktycznych umiejętności uczniów, prezentowanie nowoczesnych technologii, zachęcanie uczniów do aplikowania do Spółki, podnoszenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów zawodowych, budowanie marki stron jako mecenasów kształcenia, popularyzowanie zawodu energetyka / elektryka wśród uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.
Przy podpisywaniu umowy obecni byli ze strony Starostwa: Hanna Skrzypczak – Naczelnik Wydziału Edukacji, a ze strony PGE Dystrybucja: Katarzyna Bruda-Mazurek – Rzecznik Prasowy.