Dzień Dziecka w Pałacu w Chrzęsnem

Data: 29.05.2019 r., godz. 15.50    2043
Starosta Wołomiński Adam Lubiak serdecznie zaprasza na Dzień Dziecka do Pałacu w Chrzęsnem. W dniach 1 i 2 czerwca zespół pałacowo-parkowy zmieni się w pole XVII-wiecznych potyczek. Husaria, inscenizacja historyczna, miasteczko rekonstruktorów, Tatostrefa - to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci i dorosłych w najbliższy weekend.
III edycja „POLSKA - SKRZYDŁA CHWAŁY. Razem chronimy Rodzinę” tym razem odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca 2019 r. na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Chrzęsnem. Polska Skrzydła Chwały” to spotkanie dla całych rodzin. Wydarzenie ma pobudzić zainteresowanie polską historią pokazaną w sposób żywy i interesujący. Główną osią wydarzenia są dwudniowe rekonstrukcje historyczne z udziałem ponad 150 rekonstruktorów, w tym około 50 rekonstruktorów konnych. Inscenizacje, a także imprezy towarzyszące, mają posłużyć do inspiracji dla ojców, by odważnie i odpowiedzialnie włączali się w życie swoich rodzin, społeczności lokalnych i całego kraju. Pierwsze dwie edycje odwiedziło ponad 8 tysięcy osób.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, dorosłych, rodziny z dziećmi i pasjonatów rekonstrukcji historycznych.
Na dwa dni staną obozowiska husarii, rajtarii i piechoty cudzoziemskiej, w tym prawdziwa polowa husarska stancyja! Obok znajdą się rzemieślnicze warsztaty pracy i kupieckie kramy. Będzie można posłuchać opowieści, przymierzyć zbroję oraz sprawdzić swoje umiejętności w garncarstwie, tkactwie oraz postrzelać z łuku. Z całej Polski zjadą husarze, rajtarzy, Kozacy, Tatarzy, hajducy i inni wojacy reprezentowani przez grupy rekonstruktorów odtwarzających historię Polski z XVII wieku.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Skrzydła Chwały i Starosta Wołomiński. Współorganizatorami są: Drużyna Xsiążęca, Instytut im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Związek Dużych Rodzin 3+, inicjatywa Tato.net oraz Fundacja Mamy i Taty.

1 czerwca 2019 r. (sobota) w godz. 12.00 – 19.00
2 czerwca 2019 r. (niedziela) w godz. 11.00 – 16.00 (o godzinie 10.00 - Msza Święta na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Chrzęsnem)

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Więcej informacji na stronie www.skrzydlachwaly.pl

Zapraszamy:

MAPA ORGANIZACJI RUCHU DLA SAMOCHODÓW W DNIU 2 CZERWCA 2019 R.