Dzień Patrona I LO PUL w Wołominie

Data: 29.05.2019 r., godz. 13.40    1665
Dzisiaj w Wołominie odbyły się uroczystości Dnia Patrona I LO PUL w Wołominie im. 111. Eskadry Myśliwskiej. W uroczystościach wzieli udział Starosta Adam Lubiak oraz członek zarządu powiatu Wołomińskiego Paweł Dąbrowski.
Obchody rozpoczęły się Mszą Św. odprawioną w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej, następnie uczestnicy przeszli na Pl. 3 Maja, gdzie odbyła się m.in. uroczysta defilada uczniów oraz pokazy wyszkolenia sportowo-obronnego. Starosta Adam Lubiak w przemówieniu przypomniał bohaterską historię Patrona szkoły - pilotów 111. Eskadry Myśliwskiej, którzy walczyli m.in. w obronie Warszawy oraz współtworzyli legendarny Dywizjon 303.

- Uczęszczanie do szkoły im. 111. Eskadry Myśliwskiej, to nie tylko powód do dumy, ale również wielkie zobowiązanie dla Was wszystkich. Dzieje Waszego patrona to opowieść
o honorze, braterstwie i umiłowaniu wolności. Zobowiązanie, którego jesteście spadkobiercami i możecie realizować w życiu codziennym. Jestem dumny, że I LO PUL im. 111. Eskadry Myśliwskiej ma swoją siedzibę w Wołominie. Zawsze możemy na was liczyć!
- powiedział Starosta i podziękował Pani Dyrektor Agnieszce Kaczyńskiej za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w rozwój szkoły.

W uroczystościach wzięli również udział Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych z terenu Powiatu Wołomińskiego.