Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w Chrzęsnem

Data: 14.05.2019 r., godz. 12.00    1653
W sobotę odbyło się spotkanie Starosty Adama Lubiaka z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego Powiatu.
Działalność kół zaprezentowały Panie z Dąbrówki, Kuligowa, Białek, Równego, Dąbrowicy, Majdanu, Małopola oraz Woli Rasztowskiej. W spotkaniu wzięli udział również Wicestarosta Robert Szydlik oraz Poseł na Sejm RP Anita Czerwińska. Pani Poseł opowiedziała o nowych formach wsparcia dla KGW w związku ze zmianami legislacyjnymi, które zostały wprowadzone pod koniec ubiegłego roku. Starosta Adam Lubiak zaprosił KGW do współpracy przy wydarzeniach powiatowych oraz podziękował za dotychczasową działalność kół na rzecz kultywowania tradycji i integracji społeczności lokalnej. Po zakończeniu części oficjalnej spotkania, na gości czekały smakołyk własnoręcznie przygotowane przez gospodynie.

Na terenie Powiatu Wołomińskiego działa około 30 Kół Gospodyń Wiejskich. Najstarszym jest Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Rasztowskiej, które powstało w 1962 roku. Najmłodsze koła powstały w Majdanie i Dąbrowicy pod koniec ubiegłego roku.