Powiatowy Rodzinny Konkursu Ekologiczny 2018 r. – ogłoszenie wyników

Data: 30.04.2019 r., godz. 14.00    1040
17 maja 2019 r., o 14.00 w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, ul. Orwida 20 odbędzie się wręczenie nagród laureatom Powiatowego Rodzinnego Konkursu Ekologicznego 2018.
Była to IV edycja Rodzinnego Konkursu Ekologicznego, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wołominie. Konkurs trwał od listopada 2018 r. Uczestnicy brali udział w trzech warsztatach podnoszących poziom świadomości ekologicznej oraz zachęcających do ekologicznego stylu życia:

Warsztaty nr 1 - dokarmianie i rozpoznawanie ptaków oraz wykonywanie karmników z materiałów recyklingowych.
Warsztaty nr 2 - tradycyjne sposoby wykonywania ozdób bożonarodzeniowych z materiałów naturalnych i recyklingowych.
Warsztaty nr 3 - rola zwierząt w zachowaniu równowagi przyrodniczej i bioróżnorodności oraz zwrócenie uwagi na odpowiedzialność za oswojone zwierzęta; wysiew nasionek ziół, pomidorków lub kwiatów do doniczek torfowych.
Po zakończeniu części warsztatowej uczestnicy odpowiadali na pytania, związane z tematyką warsztatów.

Po podliczeniu punktów, przedstawiamy laureatów konkursu:

Miejsce I drużyna GREENGRASS
Miejsce II, III oraz wyróżnienie nagrody zostaną rozlosowane 17 maja 2019 r., spośród drużyn, które zdobyły taką samą liczbę punktów. Są to drużyny: ZINTEGROWANI, WE TRZY, EKOSŁODZIAKI
Nagrody pocieszenia otrzymują drużyny:
JAGÓDKI
BLUE
MŁODZI PRZYRODNICY
FALKO
MIRABELKI
GRUZA-KI SŁODZIAKI
TALENT
EKO RUSINKI
EKO PRZYJACIELE
SSM SKŁAD

Wszystkich uczestników zapraszamy na oficjalne zakończenie Konkursu i rozdanie nagród. Będzie nam miło ponownie spotkać się z Państwem.

Wydział Ochrony Środowiska