Rajd Konny Szlakiem Powstań Narodowych dojechał do Wołomina

Data: 09.02.2018 r., godz. 14.00    3451
I Zimowy Rajd Konny Szlakiem Powstań Narodowych dobiegł końca. Wicestarosta Adam Łossan oraz Katarzyna Pazio, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu przywitali uczestników pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie.
Projekt miał na celu upamiętnienie Powstań Narodowych (Konfederacja Barska 1768-1772, Insurekcja Kościuszkowska 1794, Powstanie Listopadowe 1830-1831, Powstanie Styczniowe 1863-1864), mających wpływ na odzyskanie Niepodległości w 1918 roku, której setna rocznica przypada w 2018 r. Jeźdźcy pokonali 700 km w zimowych warunkach odwiedzając takie miejscowości jak: Kobyłka, Wołomin, Strachówka-Borucza, Stoczek Węgrowski, Ciechanowiec, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Narew, Supraśl, Sokółka, Lipsk, Balinka, Augustów, Rajgród, Goniądz, Wizna, Łomża, Szumowo, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Zabrodzie, Dąbrówka, Radzymin.

Wicestarosta Łossan pogratulował uczestnikom pokonania trasy oraz podziękował Andrzejowi Michalikowi, pomysłodawcy i organizatorowi rajdu. Udział w wydarzeniu wzięli ponadto: Andrzej Józef Podolski, Maciej Dubicki, Grzegorz Cudny, Robert Rozwód oraz Marek Pniewski.