V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „JAN PAWEŁ II – PRAWDZIWY AUTORYTET MŁODZIEŻY”

Data: 26.03.2019 r., godz. 09.08    1823
Tegoroczny konkurs został zorganizowany przede wszystkim z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy kanonizacji Papieża Polaka i minionej setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak wszyscy wiemy, Jan Paweł II zawsze podkreślał wartość ojczyzny i uczył nas patriotyzmu.
Celem konkursu była popularyzacja poezji współczesnej i twórczości Jana Pawła II, krzewienie wśród młodzieży idei i wartości głoszonych przez Jana Pawła II, a także rozwijanie współpracy pomiędzy powiatowymi szkołami ponadgimnazjalnymi i innymi placówkami kulturalnymi oraz promocja uzdolnionych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu wołomińskiego.
Organizatorzy konkursu to: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE, MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. ZOFII NAŁKOWSKIEJ, POWIAT WOŁOMIŃSKI. Inicjatorem i koordynatorem projektu była Barbara Kowalczyk – Gręda (polonistka z III LO im. Jana Pawła II w Wołominie).

W dniu 22 marca 2019 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Nałkowskiej odbył się finał konkursu, do którego - po szkolnych eliminacjach - zakwalifikowało się 27 uczniów z następujących szkół: Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie, Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie. Najpierw zaprezentowali się finaliści w kategorii RECYTACJA, następnie w WOKALNEJ. Prace z kategorii PLASTYCZNEJ zostały umieszczone na sztalugach i stworzyły wystawę towarzyszącą występom uczestników konkursu.

W jury konkursu zasiedli:
- Proboszcz Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej – Ksiądz Witolda Gajda,
- Radną Powiatu Wołomińskiego - Pani Jolanta Madziar;
- Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wołominie i założyciel Teatru Huta – Pan Piotr Stawski;
- artysta plastyk, malarka, pastelistka, autorka wycinanek, rzecznik wołomińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Pani Gabriela Czarnecka;
- artysta muzyk, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Pan Bartłomieja Śliwa.

Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:
KATEGORIA RECYTACJA:
I MIEJSCE - Olga Beczek – III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
II MIEJSCE – Anna Sobotka – Zespół Szkół im. K. K.Baczyńskiego w Tłuszczu
III MIEJSCE – Iga Wilczyńska – Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie
WYRÓŻNIENIA – Klaudia Romańska – Zespół Szkół im. K. K.Baczyńskiego w Tłuszczu oraz Natalia Karasińska – III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie

KATEGORIA WOKALNA:
I MIEJSCE – Oliwia Tur – III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
II MIEJSCE – Natalia Kopacz – III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
III MIEJSCE – Aleksandra Wojtyra - Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie
WYRÓŻNIENIA – Hubert Panasiewicz - Zespół Szkół im. K. K.Baczyńskiego w Tłuszczu oraz Kinga Boguszewska - Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie

KATEGORIA PLASTYCZNA:
I MIEJSCE – Klaudia Gąsiorek - III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
II MIEJSCE – Weronika Dembek - III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
III MIEJSCE – Małgorzata Gawrych - III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
WYRÓŻNIENIA – Adrianna Rudnik i Katarzyna Kamińska - Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie.

Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczył Starosta Wołomiński - Adam Lubiak wraz z jurorami. Dyrektor ZS nr 3 w Wołominie Pani Henryka Duda i Pani wicedyrektor Jolanta Mazur wręczyły podziękowania członkom komisji konkursowej oraz wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w organizacji konkursu.