Finał II Powiatowego Konkursu Plastycznego „Trzymaj Formę”

Data: 25.03.2019 r., godz. 15.52    1363
22 marca 2019 roku, w Szkole Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej przy ulicy Komunalnej 8 w Radzyminie odbył się Finał Konkursu Plastycznego „Trzymaj Formę” ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”
Wydarzenie to było współorganizowane przez Powiat Wołomiński, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wołominie, a także objęte honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do konkursu przystąpiło, aż 100 niepełnosprawnych uczniów z 21 szkół z powiatu wołomińskiego.

Dyrektor Szkoły Anna Woźniak bardzo ciepło i serdecznie przywitała licznie przybyłe dzieci w asyście swoich nauczycieli i rodziców. Na finale Konkursu obecni byli również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego - Cezary Wnuk, członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego – Paweł Dąbrowski, Zastępca burmistrza Radzymina – Krzysztof Dobrzyniecki, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agata Żędzian oraz inni znamienici goście.

Ideą Konkursu Plastycznego było kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Zgromadzonym gościom w atrakcyjnej prezentacji multimedialnej dostarczono wiedzy zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.

Jury konkursowe w ocenie prac brało pod uwagę samodzielność, pomysłowość oraz różnorodność technik plastycznych. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, odzwierciedlały znajomość tematu dlatego też wszyscy otrzymali nagrody.

Podsumowaniem uroczystości był kolorowy, słodki, ale zdrowy poczęstunek z przepysznych ciast: marchewkowych, szpinakowych, dyniowych, serników, szarlotek. Wszystkie słodkości wykonane zostały przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie w ramach warsztatów kulinarnych.

Zapraszamy i czekamy za rok.