Piętnaście lat minęło, jak jeden dzień..., czyli jubileusz Chóru Miejskiego LUX MEA

Data: 06.02.2018 r., godz. 00.00    3141
W sobotę 3 lutego członkowie Chóru Miejskiego LUX MEA z Tłuszcza, dyrygenci oraz zebrani goście uczestniczyli w uroczystych obchodach 15-lecia istnienia Chóru. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Wołomiński.
Wśród zaproszonych gości byli obecni: Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożena Żelazowska, Wicestarosta Wołomiński Adam Łossan, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tłuszczu Krzysztof Gajcy, Radni Rady Miejskiej w Tłuszczu: Włodzimierz Fydryszek, Adam Kisiel, Waldemar Sitek, Grażyna Krupa, Dziekan Dekanatu Tłuszczańskiego ks. Dariusz Skwarski, Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu Wioleta Kur, były Burmistrz Tłuszcza Jan Krzysztof Białek oraz Prezes Federacji Chórów Caecilianum Agata Kajak.
Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia historii Chóru, którą opowiedziała Pani Anna Witul. Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej na ręce Prezesa Chóru Stefana Mikiciuka złożyli podziękowania za zaangażowanie, życzliwość i stałą obecność w życiu kulturalnym gminy. Dowodem na to jest wspaniała historia Chóru, wypełniona wieloma sukcesami, nagrodami i niezliczonymi koncertami. Każdy z obecnych oraz byłych członków chóru oraz dyrygentów otrzymał pamiątkowy dyplom.

W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Bożena Żelazowska wręczyła dyplomy najbardziej zasłużonym członkom chóru: Magdalenie Hutek, Maciejowi Cegielskiemu, Jerzemu Wiesławowi Zawiszy, Ewie Jurkiewicz, Stefanowi Mikiciukowi, Elżbiecie Gajcy, Danucie Polakowskiej, Annie Witul, Małgorzacie Stankiewicz, Hannie Białek, Henrykowi Szczęsnemu, Tadeuszowi Sasinowi i Wiesławie Kur.

Wicestarosta Wołomiński Adam Łossan złożył na ręce dyrygentki Chóru Pani Magdaleny Hutek kwiaty oraz list gratulacyjny.

Prezes Federacji Chórów Caecilianum Agata Kajak złożyła wszystkim śpiewakom oraz dyrygentom najserdeczniejsze życzenia jubileuszowe, mając jednocześnie nadzieję na niesłabnącą motywację do tworzenia.

Podsumowaniem uroczystości był poczęstunek ufundowany przez współorganizatora imprezy – Powiat Wołomiński.