Projekt Doradztwa Energetycznego w Powiecie Wołomińskim

Data: 05.03.2019 r., godz. 15.00    1319
We wtorek 5 marca na zaproszenie Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka, odbyła się konferencja „Efektywność energetyczna i OZE - oferta finansowa i wsparcie doradcze”. Spotkanie poprowadzili specjaliści z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W spotkaniu zorganizowanym w Starostwie Powiatowym uczestniczyło ponad 40 przedstawicieli większości gmin z terenu naszego Powiatu. W trakcie konferencji specjaliści z NFOŚiGW zaprezentowali możliwości dofinansowania inwestycji z zakresu efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii ze środków krajowych i unijnych oraz ofertę nieodpłatnych szkoleń dla kandydatów na Energetyków Gminnych. Duże zainteresowanie wzbudził również panel poświęcony rządowemu programowi Czyste Powietrze, którego beneficjentami mogą być bezpośrednio mieszkańcy naszego Powiatu.

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zapowiedział organizację kolejnych konferencji i szkoleń dla przedstawicieli gmin.