IV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

Data: 05.03.2019 r., godz. 13.29    1679
W dniu 27.02.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mariana Gotowca w Klembowie odbył się IV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, zaś Współorganizatorem Powiat Wołomiński oraz Szkoła Podstawowa im. Mariana Gotowca w Klembowie.
Wsparcia Patronatem finansowym udzielił Wójt Gminy Klembów. Patronat honorowy nad naszą imprezą objął Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego, a patronem medialnym było Radio FAMA i TVP3 Warszawa. Ponadto wsparcia finansowego udzieliła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Klembowie, dzięki której przez cały czas trwania turnieju prowadzone były zajęcia i konkursy z nagrodami w ramach profilaktyki uzależnień. Pyszną grochówkę dla wszystkich zawodników współfinansowała firma cateringowa „U Barbórki” pana Bartłomieja Seżenia.

Nasze sportowe święto rozpoczęła Pani Sylwia Kielczyk Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku wspólnie z Panem Andrzejem Olszewskim Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Mariana Gotowca w Klembowie, Panem Arturem Dzięciołem reprezentującym Wójta Gminy Klembów oraz Panią Agnieszką Gietka - Barańską Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Klembowie i Panią Tamarą Barańską byłą Kierownik GOPS w Klembowie.

Turniej skierowany był do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi ze Szkół i Ośrodków z terenu powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych.
Rozgrywki przeprowadzone zostały w 4 kategoriach sprawnościowych:
- dziewczęta z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
- chłopcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
- dziewczęta z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym
lub znacznym,
- chłopcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
W tegorocznym święcie tenisa stołowego wzięło udział około 90 zawodników
z 11 szkół i placówek:
1. Zespół Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie, ul. Elektoralna 12/14
2. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 240 w Warszawie, ul. Weterynaryjna 3
3. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 99 w Warszawie, ul. Bartnicza 2
4. Zespół Szkół Specjalnych nr 105 w Warszawie, ul. Długa 9
5. Szkoła Podstawowa ASQ w Wołominie
6. Szkoła Podstawowa w Długosiodle
7. Szkoła Podstawowa im. Mariana Gotowca w Klembowie
8. Zespół Szkół w Kozłach
9. Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu (po raz pierwszy)
10. Zespół Szkół Specjalnych w Wołominie
11. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrówku
Głównymi celami imprezy było: rozpowszechnianie różnych form aktywności fizycznej, tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej, integracja uczniów z gmin ościennych poprzez współpracę i rywalizację sportową, oraz promowanie szkoły jako propagatora tenisa stołowego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Na dziewięciu stołach toczyła się zacięta walka o każdą piłeczkę. Nie było straconych zagrań, a o zwycięstwach decydowały detale i lepsza dyspozycja dnia.
W trakcie turnieju każdy z zawodników mógł uzupełnić stracone kalorie, udając się na słodkie co nieco oraz gorący posiłek.

Po trzech godzinach tenisowe pojedynki dobiegły końca. Przyszła pora na uroczyste wręczenie nagród. Pamiątkowe puchary, medale i komplety upominków dla każdej ze szkół i placówek wręczali Pani Agnieszka Sosnkowska Sekretarz Gminy Klembów, Pan Andrzej Olszewski Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariana Gotowca w Klembowie, Pani Agnieszka Gietka – Barańska Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Klembowie oraz Pani Sylwia Kielczyk Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnicy dostali medale, a wszyscy pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pamiątkowe podziękowania i upominki za pracę wolontariacką podczas IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Wołomińskiego otrzymali również sędziowie – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mariana Gotowca w Klembowie.