Jesteś tutaj:

Powiatowa Karta Rodziny Nr 9 000 - wręczona

Data: 25.01.2019 r., godz. 14.16    573
W środę 23 stycznia br. odbyła się uroczystość wręczenia Powiatowej Karty Rodziny Nr 9 000, w ramach realizacji Powiatowego Programu Polityki Prorodzinnej TAKrodzina.pl.
Uroczystość została zorganizowana przez Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Wołominie.
Pan Adam Lubiak – Starosta Wołomiński, z dużym zaangażowaniem kontynuuje realizację założeń Programu polityki prorodzinnej, którą zapoczątkował w roku 2012 jego poprzednik Pan Piotr Uściński, obecny Poseł na Sejm RP.

Przyznawane w Programie rodzinom wielodzietnym Karty uprawniają do ulg i zniżek w opłatach za m. in. obiady w szkole, przedszkolu, udział w wydarzeniach kulturalnych, dodatkowych zajęciach czy przy zakupie biletów komunikacji lokalnej.

Uroczystość miała miejsce w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin. Miejsce to wyznaczył los, który tym razem uśmiechnął się do niedawno narodzonej mieszkanki Gminy Radzymin – Joanny Polkowskiej, szczęśliwej posiadaczki Karty Nr 9 000 i trzeciej ślicznej córeczki Państwa Justyny i Michała Polkowskich. Kilkanaście minut przed godziną 1400, na salę Konferencyjną Urzędu wkroczyły dwie starsze, równie urocze siostry Joasi, Michalina i Helena, które objęły w czasowe władanie całą salę, na której od lat zapadają najważniejsze decyzje dla Gminy Radzymin. Za nimi wraz z rodzicami na uroczystość przybyła spokojna i podsypiająca, ubrana w różową sukieneczkę, Joasia.

Gospodarzami uroczystości byli wspólnie Pan Robert Szydlik – Wicestarosta o oraz Pan Krzysztof Chaciński – Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin. Po przywitaniu i krótkim wstępie wyjaśniającym okoliczności spotkania, Pan Wicestarosta wręczył kwiaty Mamie dziewczynek oraz całej rodzinie imienne Powiatowe Karty Rodziny składając życzenia pełne serdeczności. Razem z Kartami i kwiatami Pan Wicestarosta Robert Szydlik wręczył rodzinie prezenty od Powiatu Wołomińskiego w postaci rowerka biegowego, pokaźnego zapasu pieluch dla dzieci oraz chusteczek dla niemowląt. Najlepsze życzenia pomyślności przekazał rodzinie również Pan Krzysztof Chaciński – Burmistrz Radzymina, wręczając drobny upominek od Gminy.

Przy pysznej kawie i słodkich ciasteczkach rozmawiano o zachowaniach i rozwoju dzieci, roli przedszkola, szkoły, a nade wszystko roli rodziny w wychowaniu i kształtowaniu postaw przyszłego pokolenia.


Informacja przygotowana przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej