Koncert Kolęd w Urlach

Data: 11.01.2019 r., godz. 08.43    1301
W dniu 6 stycznia 2019 roku w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach odbył się koncert kolęd zorganizowany przez Powiat Wołomiński i Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury w Urlach.
W pięknym programie poetycko-muzycznym wystąpili: Laura Łącz- prowadzenie i recytacje, Agnieszka Wojciechowska i Tomasz Czerski- śpiew oraz duet skrzypcowy Ivy Duo w składzie Weronika Zielińska i Nina Pisarska. Zaprezentowane zostały najpiękniejsze kolędy polskie w wersji wokalnej i instrumentalnej przeplatane poezją Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Był to niezwykły koncert łączący kulturę polską z bogatą tradycją kolędowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Na koncert licznie przybyli mieszańcy oraz zaproszeni goście wśród nich Wicestarosta Robert Szydlik oraz radni Rady Powiatu Wołomińskiego.