Samorządowcy o pomniku generała Dreszera w Jadowie

Data: 26.01.2018 r., godz. 16.00    2624
Styczniowe spotkanie starosty z wójtami i burmistrzami zdominowane zostało przez tematy patriotyczne.

W pierwszej części razem z zaproszonymi gośćmi omawiana będzie inicjatywa budowy pomnika generał Gustawa Orlicza-Dreszera w Jadowie. Generał urodził się w Jadowie, walczył w I wojnie światowej oraz wojnie polsko-bolszewickiej. Mieszkańcy i samorząd Jadowa, a także powiatu planują upamiętnienie tej wybitnej postaci, a rok 100-lecia odzyskania niepodległości jest doskonałą okazją ku temu.

Samorządowcy pochylili się także nad sprawą organizacji samych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w powiecie wołomińskim. Starostwo na początku stycznia opublikowało kalendarz wydarzeń organizowanych z tej okazji, który będzie w ciągu roku aktualizowany. Więcej o kalendarzu: link.  Spotkanie zakończone zostało przedstawieniem przez starostę Kazimierza Rakowskiego oraz naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Andrzeja Noconia stanu zaawansowania prac nad tegorocznymi inwestycjami powiatowymi.