Krzyż pamięci ks. Skrorupki został odnowiony

Data: 28.12.2018 r., godz. 12.00    1356
Po raz kolejny, po 37 latach, dokonano uroczystego odsłonięcia Krzyża upamiętniającego miejsce śmierci ks. Ignacego Skorupki w Ossowie. Krzyż, na zlecenie Samorządowej Instytucji Kultury "Ossów - Wrota Bitwy Warszawskiej 1920", przeszedł gruntowną renowację. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się również poprawić plac apelowy, przeprowadzić renowację masztów i doświetlić aleję prowadzącą do Krzyża.

Obecny na uroczystości Starosta Adam Lubiak w sposób szczególny podziękował wszystkim tym, którzy od lat dbają o to miejsce i szerzą prawdę o zwycięskiej Bitwie Warszawskiej.

W uroczystości odsłonięcia Krzyża ks. Ignacego Skorupki po renowacji, oprócz starosty wołomińskiego, wzięli również udział poseł Andrzej Melak, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, samorządowcy, wykonawcy działań renowacyjnych i mieszkańcy Ossowa. Wartę przy Krzyżu pełnili uczniowie I LO im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.