XII POWIATOWY KONKURS WIEDZY Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Data: 17.12.2018 r., godz. 13.00    1277
11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie odbył się finał XII Powiatowego Konkursu Wiedzy z Przedsiębiorczości. Patronat nad konkursem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Wołomiński, Powiatowy CECH Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie oraz Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie.
Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania otaczającym światem oraz zachęcenie do obserwacji zmian jakie w nim zachodzą. Tegoroczne hasło przewodnie: „E-POWIAT” mało zwrócić uwagę młodych ludzi na ogromny wpływ Internetu i elektronicznej wymiany danych na różne dziedziny życia: edukację, ochronę zdrowia, administrację publiczną, handel, bankowość. Przez wybór tematu organizatorzy pragnęli zwrócić uwagę młodzieży na fakt, iż wykorzystanie nowoczesnych technologii związane jest nie tylko z korzyściami, ale także z zagrożeniami oraz jak niezwykle ważne jest bezpieczeństwo w sieci.
Konkurs został rozstrzygnięty w następujących kategoriach:
1. Konkurs literacki polegający na interpretacji tematu: „Wpływ technologii komunikacyjno-informacyjnej na życie współczesnego człowieka”. Nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce – Anna Sobotka, Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu,
II miejsce – Karolina Kulesza, Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie,
III miejsce – Weronika Bujalska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie.
Ponadto wyróżnienia otrzymali: Patrycja Dachniewska, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. Cz. Nowaka Radzyminie, Eliza Podwysocka, Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu,
Natalia Wikieł, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie.
2. Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości dla Szkół Ponadgimnazjalnych jest rozgrywany w dwóch etapach:
etap szkolny odbył się w szkołach i komisje szkolne wyłoniły po trzech laureatów z największą liczbą punktów, którzy zakwalifikowali się do finału,
etap powiatowy (finał) odbył 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie.
W rywalizacji wzięło udział ogółem 475 uczniów z 8 szkól ponadgimnazjalnych - w finale 24, którzy w etapie szkolnym uzyskali największą liczbę punktów. Komisja składająca się z nauczycieli podstaw przedsiębiorczości uczących w szkołach ponadgimnazjalnych wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Cezary Stefaniak, Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie,
II miejsce - Krzysztof Kruszewski, Zespół Szkół im. Prezydenta I. Mościckiego w Zielonce,
III miejsce – Szymon Kielak, Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie
Cezary Murawski, Zespół Szkół im. Prezydenta I. Mościckiego w Zielonce,
IV miejsce – Mateusz Filipiak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie,
V miejsce – Anna Kozińska, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. C. K. Norwida w Radzyminie,
Mateusz Milczarek, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. Cz. Nowaka w Radzyminie,
Krystian Przyszewski, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. Cz. Nowaka w Radzyminie.
Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni za udział w etapie finałowym konkursu. Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Powiat Wołomiński.
Poza zadaniami konkursowymi młodzież uczestniczyła wykładach dotyczących rozwoju nowoczesnych technologii i ich wpływu na życie człowieka oraz bezpieczeństwa w sieci.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Dorota Górecka, ZSE Wołomin