XVI Mistrzostwa Polski w Warcabach Aktywnych
64-polowych w Markach zakończone

Data: 29.11.2018 r., godz. 15.00    1343
W sobotę 24 listopada 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 w Markach odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w Warcabach Aktywnych
64-polowych.
To już tradycja i długa historia: marecki UKS Struga jest organizatorem i gospodarzem tej imprezy od 16 lat. I od samego początku zawody odbywają się w gościnnym budynku ZS nr 2 w Markach.
W 16. edycji Mistrzostw udział wzięło 72 zawodników. Do udziału w imprezie organizatorzy zachęcali w mediach społecznościowych na profilu UKS Struga na Facebook.com, na stronie internetowej www.marki.net.pl i ze względu na rangę zawodów przede wszystkim na stronie Polskiego Związku Warcabowego.
Bardzo liczna grupa zawodników przybyła z całej Polski, na zawodach goszczono reprezentację 11 klubów warcabowych,
m.in. z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.
Turniej rozegrano w trzech kategoriach: open, juniorek do lat 13 i juniorów do lat 13, z wyłonieniem najlepszych zawodników do lat 16 (grających w kat. open), do lat 10 i 8 (z kat. do lat 13).
Zgodnie z regulaminem przedstawionym przez PZWarc turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Sędzią głównym był Michał Suchecki.
Po rozegraniu wszystkich rund (z małą przerwą na obiad ufundowany przez UKS Struga) o godzinie 17:30 można było rozpocząć ceremonię końcową. Na uroczystość zakończenia Mistrzostw Polski przybyli goście: pan Arkadiusz Werelich – przedstawiciel Powiatu Wołomińskiego, przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, pan Dariusz Pietrucha – wiceburmistrz Miasta Marki oraz pani Anna Werelich – wicedyrektor ZS nr 2 w Markach.
Sędziowie uroczyście ogłosili wyniki, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach z rąk gości reprezentujących władze Powiatu i Miasta Marki otrzymali dyplomy, medale i puchary ufundowane przez Powiat Wołomiński. Zgodnie z regulaminem zwycięzcy otrzymali również nagrody pieniężne – 100% wpisowego.
Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród pan Arkadiusz Werelich zamknął zawody, zapraszając na kolejne Mistrzostwa za rok.
A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Open:
1. Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno)
2. Mateusz Niczyporuk (UKS Roszada Lipno)
3. Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie)

Kategoria Juniorki do lat 13:

1. Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze)
2. Joanna Stachowiak (UKS Roszada Lipno)
3. Agata Orłów (UKS Struga Marki)

Kategoria Juniorzy do lat 13:
1. Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie)
2. Michał Węgrzyn (OKS Sokół Wrocław)