Konkurs Pieśni Patriotycznej Dla Niepodległej
w Postoliskach

Data: 19.11.2018 r., godz. 16.00    1714
W dniu 13 listopada 2018 r. w siedzibie Zespołu Szkół w Postoliskach odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej Dla Niepodległej.
Konkurs swym patronatem objęli: Starosta Wołomiński - Kazimierz Rakowski i Burmistrz Tłuszcza - Paweł Bednarczyk. Do zmagań przystąpiło 29 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum z terenu gmin: Tłuszcz i Strachówka.
Wśród gości znaleźli się:
- Radna Powiatu Wołomińskiego - Magdalena Suchenek,
- Przewodniczący Rady Gminy Tłuszcz - Krzysztof Gajcy,
- Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu - Wioleta Kur,
- Specjalista ds. Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta i Gminy Tłuszcz - Aleksandra Borowa.
Jury konkursu w składzie: Magdalena Suchenek - przewodnicząca, Wioleta Kur, Aleksandra Borowa i Małgorzata Denoch wyłoniło następujących laureatów konkursu:
Nagroda Grand Prix: Zofia Kaczmarska z Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem;
w kategorii kl. IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Kajetan Paź - Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu,
II miejsce: Aleksandra Skibowska - Zespół Szkół w Postoliskach,
III miejsce: Julia Jędrzejewska - Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Jasienicy,
wyróżnienie: Wiktoria Trojanek - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu;
• w kategorii kl. VII-VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum:
I miejsce: Klaudia Gosik - Zespół Szkół w Postoliskach,
II miejsce: Aleksandra Kozłowska - Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu,
III miejsce: Katarzyna Czajkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu,
wyróżnienie: Jędrzej Kruk - Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach.
Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe i książki ufundowane przez Powiat Wołomiński i Gminę Tłuszcz.
Konkurs był udanym i wartościowym przedsięwzięciem, wpisującym sie w 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Marcin Szczapa