Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej Krusze 2018

Data: 19.11.2018 r., godz. 16.00    1800
Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Kruszu był kolejnym wydarzeniem wpisującym się w kalendarz powiatowych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Organizator - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu, zaprosił do udziału uczniów z terenu gmin: Klembów i Dąbrówka. Patronat nad uroczystością objął obecny na uroczystości Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski i Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 26 uczniów z siedmiu szkół:
• Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach,
• Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Woli Rasztowskiej,
• Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Guzowatce,
• Zespołu Szkół w Ostrówku,
• Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Dąbrówce,
• Szkoły Podstawowej w Starym Kraszewie,
• Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu.
Jury w składzie: Iwona Świebioda ̵ przewodnicząca, Anna Maniecka i Artur Dzięcioł wyłoniło laureatów konkursu. Nagrodę Grand Prix przyznano Oliwii Ahmed ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Woli Rasztowskiej.
W kategorii IV-VI klasa szkoły podstawowej wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce: Julia Krzyżanowska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach,
II miejsce: Wiktor Jurczyk z Zespołu Szkół w Ostrówku,
III miejsce: Karolina Grądzka ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Woli Rasztowskiej.
W kategorii VII-VIII klasa szkoły podstawowej i III klasa gimnazjum jury przyznało:
I miejsce: Aleksandrze Kalbarczyk ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Woli Rasztowskiej,
II miejsce: Marii Szczapie ze Szkoły Podstawowej w Starym Kraszewie,
III miejsce: Mateuszowi Urbaniakowi ze Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach.
Laureatom i wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!