XIX Powiatowy Konkurs Literacki "Liryki o Niepodległej"
w Kobyłce

Data: 13.11.2018 r., godz. 12.00    1702
W dniu 9 listopada 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce nastąpiło uroczyste wręczenie nagród za udział w XIX Konkursie Literackim "Liryki o Niepodległej".
Konkurs Literacki był w tym roku zorganizowany po raz 23 (w tym po raz 19 w randze imprezy powiatowej) w ramach współpracy Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Udział w Konkursie wzięły placówki z: Kobyłki, Dąbrówki, Wołomina i Zielonki.
W etapie-gminnym wyłoniono najlepsze prace z terenu danej gminy - po 3 laureatów w każdej kategorii wiekowej zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Następnie prace 14 laureatów etapu powiatowego zostały przesłane do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce i ocenione przez powołane jury. Pod przewodnictwem Pani Marii Balickiej, Polonistki i Honorowego Obywatela Miasta Kobyłka, jury wyłoniło po 3 zwycięzców etapu powiatowego w dwóch kategoriach wiekowych oraz przyznało 2 wyróżnienia:

1) w kategorii szkół podstawowych (klasy 4-6):
I miejsce dla Zuzanny Zaremby z Zielonki
II miejsce dla Mateusza Kurka z Kobyłki
III miejsce dla Anny Kaszuby z Dąbrówki
wyróżnienie dla Kingi Wesołowskiej z Wołomina

2) w kategorii klas VII, VIII i 3 gimnazjum:
I miejsce dla Piotra Wileńskiego z Kobyłki
II miejsce dla Oliwii Borkowskiej z Wołomina
III miejsce dla Łukasza Kaszuby z Dąbrówki
wyróżnienie dla Wanesy Duckiej z Dąbrówki
Nagrody i wyróżnienia wręczył również ks. Jan Andrzejewski - Kustosz Bazyliki Mniejszej w Kobyłce.

Finał Konkursu odbył się w obecności jurorów, laureatów, rodziców, nauczycieli i przedstawicieli Ośrodków Kultury biorących udział w Konkursie oraz zaproszonych gości.
Uroczystość poprowadziła Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce Agnieszka Nemska, nagrody wręczali: Wiceburmistrz Miasta Kobyłka Piotr Grubek - pełniący Honorowy Patronat, Pani Maria Balicka – przewodnicząca jury oraz Ksiądz Dziekan Jan Andrzejewski.
Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody i dyplomy ufundowane przez Powiat Wołomiński. Pozostali uczestnicy finału powiatowego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody. Dyplomami zostali również nagrodzeni współorganizatorzy Konkursu. Podziękowano też nauczycielom poszczególnych gmin i szkół za tak wspaniałe i liczne w tym roku przygotowanie swoich podopiecznych.

Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce